Search
Close this search box.

Akcie Applu po výroku soudu propadly. Špatná zpráva, nebo příležitost ke koupi?

Federální soud rozhodl, že společnost Apple musí více otevřít svou aplikaci App Store třetím stranám, aby nebránil férové konkurenci mezi vývojáři a jejich produkty. Akcie Applu na výrok v pátek zareagovaly poklesem o více než tři procenta.


Ještě v úterý 7. září vytvořily akcie Applu nový cenový rekord, když se přiblížily hranici 157 dolarů. Páteční zavírací cena však byla již o téměř devět dolarů nižší. Je prohraný soudní spor o pravidla pro App Store jen začátkem obratu trendu u akcií technologického gigantu, nebo jde o souhru několika pravidelně se opakujících okolností?

Faktem je, že prohraný soudní spor nikdy žádné společnosti na hodnotě nepřidá, a Apple není výjimkou. Na druhé straně nešlo o nijak zásadní věc, která by výrazně poškodila jméno firmy nebo jí způsobila obří finanční ztrátu.

Podle analytiků nepatří září k těm měsícům, které by byly k Applu přívětivé. Výprodeje jeho akcií totiž zpravidla právě v tomto měsíci přicházejí. Jenže dosud se jednalo prakticky vždy o krátkodobý výkyv, k němuž došlo na dlouhodobém růstovém trendu. Zářijová nervozita investorů totiž souvisí také s očekávaným představením nového modelu telefonu iPhone, a ani letošek není výjimkou.

Apple nový model svého ikonického telefonu uvede na trh již v úterý 14. září prostřednictvím on-line streamu. Vedle iPhonu se spotřebitelé mohou těšit také na nový model hodinek Apple Watch.

Bret Kenwell, analytik portálu TheStreet, dokonce akciím Applu věští růst na úroveň mezi 172 a 175 dolary. „V závislosti na tom, jak investoři na událost (představení nového iPhonu) zareagují,“ napsal Kenwell. Oproti aktuální hodnotě by tak akcie Applu mohly podle něho zhodnotit až o 17,5 procenta.


Nellis, Reuters
Kenwell, TheStreet.com


Chcete se dozvědět více o investování do akcií?

Pokud vás zajímají akcie, a rádi byste se dozvěděli jak profitovat z tohoto finančního instrumentu, zaregistrujte se a my vám ZDARMA zašleme e-book na váš osobní email. Buďte o krok blíže k finanční nezávislosti!Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00