Search
Close this search box.

Akcie Applu letí vzhůru. Analytici jsou optimističní

Apple se v posledním měsíci těší velké přízni investorů. Jeho akcie už posílily o téměř třináct procent. Někteří analytici jedné z nejhodnotnějších technologických společností světa navíc věští skvělé vyhlídky pro druhé letošní pololetí.


Podle analytika americké investiční banky JP Morgan Samika Chatterjeeho budou akcie Applu posilovat i ve zbytku roku. „Historicky nadprůměrný výkon v období od července do září, očekávané představení iPhonu 13 v kombinaci se sníženými očekáváními investorů činí z akcie Applu velmi atraktivní titul. Dá se očekávat, že ve druhém pololetí překonají vývoj trhu,“ napsal Chatterjee ve své úterní analytické glose.

Chatterjee rovněž zvýšil cílovou cenu akcie Applu z dosavadních165 na 170 dolarů. Vzhledem k tomu, že se Apple v úterý obchodoval za cenu kolem 140 dolarů, má potenciál do konce roku posílit o více než dvacet procent.

Podle Dana Ivese, analytika poradenské společnosti Wedbush, by se však cena akcií Applu mohla vyšplhat až na 185 dolarů. To by představovalo růstový potenciál přes 32 procent oproti aktuální úrovni.

Akcie Applu od začátku letošního roku zpevnily zatím jen o necelých deset procent. Jak už bylo řečeno, největší růst nastal v posledním měsíci. Meziročně si však Apple vede velmi dobře, když jeho akcie posílily o více než 50 procent. Předcovidové úrovně už překonaly dokonce o více než 100 procent.


Sozzi,
Yahoo! Finance


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05

Nadcházející webinář:

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00