Search
Close this search box.

Airbnb: Nejdůležitější číslo je 6.3 miliardy dolarů

Společnost Airbnb se pomaluje dere ze dna, ve které se nacházela v době vypuknutí pandemie. Společnost v loni na jaře zaznamenala, že se její příjmy razantně snížily, když se cestování téměř zastavilo. Naštěstí se vakcíny proti Covidu i nadále distribuují po celém světě a to dává lidem větší důvěru, že budou moci opět cestovat.


Na základě toho, co můžeme sledovat, vedení Airbnb očekává oživení kolosálních rozměrů. To je pochopitelné, vzhledem k tomu, kolik lidí se izolovalo po dobu 18 měsíců, a to částečně z důvodu vládních nařízeních a částečně z osobní obezřetnosti. 

Není divu, že vedení společnosti Airbnb je nyní plná elánu, a to kvůli jediné statistice – 6.3 miliardy dolarů, jedná se o nejaktuálnější finanční výkaz o ziscích Airbnb. Také je to pravděpodobně nejdůležitější číslo, kterému společnost Airbnb přisuzuje prioritní důležitost. Pojďme si nyní vysvětlit, proč je tak důležité: 


S cestováním se pomalu roztrhne pytel 

Ve druhém čtvrtletí společnost vykázala pohledávky a částky držené zákazníky ve výši 6.3 miliardy dolarů. Jedná se o hodnotu rezervací uskutečněné na webových stránkách Airbnb pro nadcházející cestování, které stále nebyly odžité. 

Avšak tato částka je zaznamenána v účetní rozvaze, a většina lidí si rezervuje ubytování několik týdnů až několik měsíců dopředu. To je dobrý důvod, proto aby management byl optimistický ohledně krátkodobých vyhlídek společnosti Airbnb. 

I přesto, že ve vzduchu stálé víří smrtelný virus, časovaná bomba ve formě zadržené poptávky po cestování brzo vypukne, až bude pandemie pod plnou kontrolou. 


Akcie Airbnb se pomalu otevírají světu 

Akcie společnosti Airbnb pomalu otevírají bránu akciovým trhům. Společnosti se však bude více dařit, jakmile se otevřou ekonomiky a budou zrušena cestovní omezení. Přestože směr tohoto trendu směřuje k opětovnému otevření, mnohá omezení stále zůstávají. 

Zejména mezinárodní nebo přeshraniční cestování jsou výrazně omezena, než tomu bylo před pandemií. A to z mnoha důvodů, včetně požadavků na očkování, prokázání negativního testu na COVID-19 a povinných krátkodobých karantén. 

Investoři, kteří se zajímají o akcie týkajících se cestovního ruchu, jako je Airbnb, by měli mít na paměti, že tyto společnosti nebudou prokazovat maximální výkon, dokud tu bude stále v oběhu smrtící virus. 

Nicméně skutečnost, že Airbnb dokáže generovat rekordní příjmy z rezervací a to tak, že funguje pouze na 50 %, je velmi působivé. 


Jsou akcie Airbnb levné? 

Akcie Airbnb se obchoduje s poměrem ceny a prodeje ve výši 17.7, takže rozhodně levná není. Její současné ocenění je nižší než poměr forwardové ceny k tržbám (okolo hodnoty 23), se kterým se obchodovalo již v únoru. 

I přesto by dlouhodobí investoři měli detailněji proklepnout akcie Airbnb, protože se obchoduje blíže k ceně IPO z prosince roku 2020, než je tomu u 52 týdenního maxima, která stanovila v únoru. Důležité statistiky, jako jsou příjmy z rezervací, naznačují, že akcie by opět mohly být na cestě nahoru. 


Jak sestavit investiční portfolio pro Vaše děti?

Zaregistrujte se ZDARMA na nadcházející webinář INVESTIČNÍ PORTFOLIO PRO VAŠE DĚTI. Naučte své děti investovat!Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05