Search
Close this search box.

Airbnb je zpět. V posledním loňském kvartále se platformě dařilo lépe než před covidem

Čtvrté čtvrtletí roku 2021 bylo nejlepší v historii společnosti Airbnb. V prohlášení k výsledkům hospodaření za loňský rok to uvedl výkonný ředitel a jeden ze zakladatelů ubytovací platformy Brian Chesky.


Byznys ubytovací platformy Airbnb se již téměř zcela zotavil z pandemie koronaviru. Finanční výsledky za poslední kvartál i celý rok 2021 pak dokazují, že Airbnb je zřejmě z nejhoršího venku. Tržby společnosti za poslední čtvrtletí loňského roku dosáhly 1,5 miliardy dolarů a byly o 38 procent vyšší než ve stejném období roku 2019. V porovnání s rokem 2020 dokonce o 80 procent. Za celý loňský rok pak Airbnb utržila o čtvrtinu více než v předpandemickém roce 2019.

Společnost Airbnb v posledním kvartále 2021 vykázala čistý zisk ve výši 406 milionů dolarů, přitom o dva roky dříve byla ztrátová. Za celý loňský rok se však ztrátě nevyhnula, ovšem výrazně klesla, a to na 322 milionů dolarů.

Z dlouhodobého hlediska je však také podstatné, že se Airbnb vracejí hosté. A to jak do velkých měst, tak do venkovských oblastí, které, zdá se, si klienti obzvláště oblíbili. Navíc se v souvislosti s pandemií koronaviru začal prosazovat nový trend.

Zatímco dříve byla platforma Airbnb synonymem pro krátkodobá ubytování, délka objednávaného ubytování se prodlužuje. Během posledních dvou let asi o 15 procent. Skoro polovina ubytování je rezervována na více než sedm nocí. Pobyty na 28 nocí a více jsou zároveň nejrychleji rostoucí kategorií ubytování, které Airbnb nabízí. Ve čtvrtém kvartále se podílely z 22 procent na všech rezervacích.

Investoři příznivé výsledky Airbnb hned ocenili. Akcie společnosti ve středu vylétly o více než sedm procent. V pozdějším průběhu obchodování zisky korigovaly, přesto uzavřely o více než 3,5 procenta silnější.


Airbnb Annual Results 2021
Sumagaysay, Marketwatch.com


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00