Search
Close this search box.

Aerolinky se chystají vzlétnout. Jejich akcie od počátku roku posílily o desítky procent

Letecké společnosti mají za sebou jeden z nejhorších roků ve své historii. Koronavirus zamezil cestování mezi kontinenty, což vedlo k existenčním potížím mnoha aerolinií. Nyní se však začalo blýskat na lepší časy a akce aerolinek budí zájem investorů.

Turistický ruch pomalu ožívá a s ním se na restart chystá i letecká doprava. Zatímco loni by do aerolinek investoval jen dobrodruh, nyní se zdá, že akcie těchto firem stojí přinejmenším za zvážení. Tržní hodnota leteckých společností se v minulém roce dostala na svá historická minima a řada z nich z trhu odešla. Jiným se podařilo dosáhnout na vládní pomoc a nyní vyhlížejí, že se opět postaví na vlastní nohy.

Například United Airlines od začátku letošního roku zpevnily už bezmála o 40 procent. American Airlines přidaly dokonce 55 procent, o více než pětinu se zvýšila hodnota Delta Airlines. Významné evropské aerolinie však takový úspěch za sebou nemají. Třeba Air France-KLM od počátku roku ztratily více než pět procent, německá Lufthansa o pouhých pět procent pro změnu posílila.

Právě vývoj evropských aerolinií může být varováním před překotnými investicemi právě tímto směrem. Na druhé straně lze očekávat, že leteckým společnostem (a také jejich akciím) se začne enormně dařit po otevření hranic mezi dalšími zeměmi. Kromě toho se ceny akcií aerolinek ještě zdaleka nevrátily na předkrizovou úroveň.


Petters
Investors.com

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05