Koronavirová pandemie sice neustupuje tak rychle, jak se možná s příchodem vakcín čekalo, nicméně aerolinky mají před sebou poměrně pozitivní výhled. Myslí si to Ravi Shanker, analytik americké investiční banky Morgan Stanley.
Zřejmě nejvýznamnější pozitivní zprávou pro celý letecký sektor je dřívější vyjádření amerického prezidenta Joea Bidena, že do Spojených států budou opět moci cestovat lidé ze zahraničí. USA totiž přerušily téměř veškerý letecký provoz se zahraničím před přibližně rokem a půl. Od té doby mohou do Spojených států cestovat jen osoby pracující pro vládu nebo další lidé, na které se vztahují výjimky. Do USA by od listopadu mohli začít znovu létat cizinci, a to ti, kteří budou plně očkovaní.
Další argument pro investice do akcií leteckých společností, který Ravi Shanker předkládá, je, že ten nejhorší dopad pandemie mají aerolinky už za sebou, respektive že propad vrcholil ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Nyní tak podle něho už cesta vede jedině vzhůru.
A v neposlední řadě se dá předpokládat, že postupné odstraňování restrikcí na mezinárodní turistický ruch v překladu znamená velmi silný výhled pro roky 2022 a 2023. Lidé po celém světě budou chtít dohnat jakési „cestovatelské manko“, které u nich kvůli pandemii koronaviru nastalo.
Ne všichni ale Shankerův optimismus sdílejí. Například Andrew Didora, analytik Bank of America, nabádá k opatrnosti při investicích do akcií leteckých společností. „V našich výhledech jsme opatrní,“ uvedl. Roli totiž může hrát i to, že ceny letenek zřejmě porostou, což může celkovou obnovu odvětví značně zpomalit. A podle Didory je také nutné pečlivě zvažovat, akcie kterých leteckých společností pořizovat, a spíše sázet na ty zavedené.
Sozzi,
Yahoo! Finance
Zvažujete investici do rekreačních bytů?
Zaregistrujte se ZDARMA na nadcházející webinář INVESTICE DO REKREAČNÍCH BYTŮ V TÁLE. Více informací se dozvíte na webináři!