Search
Close this search box.

5 nejrychleji rostoucích akcií na světě

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak identifikovat vítězné akcie, je vyhledat společnosti, jejichž tržby a zisky rychle rostou. Pokud investujete ve správný čas, tato strategie vám v dlouhodobém horizontu jistě vygeneruje slušné výnosy. Představujeme vám pět takových růstových akcií, které byste měli zahrnout do svého investičního portfolia. Tesla  


Společnost Tesla (NASDAQ: TSLA) způsobila svými elektromobily převrat v automobilovém průmyslu. Díky ní se elektromobily staly mainstreamem a donutila hlavní výrobce automobilů přejít na elektromobilitu.  

Vysoce kvalitní elektromobily, které dokážou na jedno nabití ujet dlouhé vzdálenosti, spolu s vybudovanou sítí dobíjecích stanic pomohly zbavit u zákazníků obavy, že nebudou mít kde nabít vybitou elektrobaterii. 

Tyto faktory spolu s příznivou cenovou strukturou zvýšily poptávku po automobilech Tesla. Během pěti let rostly tržby společnosti Tesla v průměru o více než 50 %. Analytici navíc předpovídají, že Tesla bude v příštích třech až pěti letech zvyšovat své zisky na akcii v průměru o téměř 50 %.  

Tesla rovněž odhaduje, že v následujících letech bude průměrný roční nárůst dodávek vozidel činit 50 %. Dále očekává, že brzy zahájí dodávky vozidel ze svých nových továren v Berlíně a Texasu. 

Kromě stávajících modelů se již nyní těší velkému zájmu potenciálních kupců i plánované vozy jako jsou modely Cybertruck a Semi. Termíny uvedení těchto dvou vozidel na trh jsou však méně jisté, neboť jejich data uvedení na trh byla několikrát posunuta.  Enphase Energy  


Enphase Energy (NASDAQ: ENPH), která se zabývá solárními technologiemi, se může chlubit vysokou poptávkou po svých produktech. Za posledních pět let rostly roční tržby společnosti v průměru o 40 %. V roce 2021 vzrostly tržby Enphase až o 78 %. 

Mikro invertory této společnosti se jednoznačně jeví jako preferovaná volba mezi majiteli domů. Je to proto, že kromě převodu stejnosměrného proudu na střídavý na úrovni modulů integruje snadno použitelná platforma Enphase výrobu, skladování a správu energie v rámci jednoho systému. 

Analytici odhadují, že zisk Enphase Energy na akcii poroste v nadcházejících třech až pěti letech v průměru o 40 %. Inovativní řešení, dobrá kontrola nákladů a dlouhá růstová trajektorie jsou faktory, které budou hnací silou dlouhodobého růstu Enphase. Amazon  


Za pět let rostly tržby společnosti Amazon (NASDAQ: AMZN) v průměru o 28 %. To je také průměrné tempo, kterým analytici očekávají růst zisku na akcii tohoto giganta v oblasti e-commerce v nadcházejících třech až pěti letech. Ačkoli je Amazon známý svým online maloobchodem, je to právě oblast cloud computingu, která v poslední době podporuje růst hospodářského výsledku.  

V roce 2021 se cloudové služby Amazonu, Amazon Web Services (AWS), podílely na provozních příjmech společnosti 74 %. Zajímavé je, že tento segment se na tržbách společnosti podílel jen 13 %. A co víc, tržby AWS v roce 2021 vzrostly o 37 %.  

Solidní fungování e-commerce v kombinaci s rostoucím cloud computingem s vysokou marží je dobrým předpokladem pro dlouhodobý růst Amazonu. Stručně řečeno, Amazon je bezpochyby růstovou akcií, kterou byste měli přidat do svého portfolia. Nedávné štěpení akcií a program zpětného odkupu v hodnotě 10 miliard dolarů jsou jen třešničkou na dortu. Nvidia  


Společnost Nvidia (NASDAQ: NVDA) zvýšila své roční tržby za pět let v průměru o 34 %. V roce 2021 vzrostly její příjmy o neuvěřitelných 61 % na téměř 27 miliard dolarů. Analytici dále očekávají, že tempo růstu zisku společnosti Nvidia na akcii se bude v příštích třech až pěti letech pohybovat kolem 24 %. 

O výkonné grafické karty Nvidia je na herním trhu enormní zájem. Grafické procesory (GPU) ve spojení s jejím softwarem a službami nacházejí uplatnění v umělé inteligenci, robotice, rozšířené a virtuální realitě, autonomních vozidlech a metaverse. Vzhledem k tomu, že každá z těchto oblastí nadále zaznamenává zvýšený růst, poptávka po produktech Nvidia by měla zůstat silná. 

Nvidia rovněž spolupracuje s předními výrobci počítačů, včetně společností Cisco, Dell, HP a Lenovo, a s poskytovateli cloudových služeb, jako jsou Alicloud, AWS, Baidu Cloud, Google Cloud, IBM Cloud a Microsoft Azure. Vedoucí postavení společnosti Nvidia na trhu s grafickými procesory znamená, že Nvidia může zůstat na své hyper růstové trajektorii ještě po mnoho let. Netflix  

Za pět let rostly roční příjmy společnosti Netflix (NASDAQ: NFLX) v průměru o 28 %. Vysoký růst příjmů Netflixu v posledních několika letech vykazoval však náznaky zpomalení. V roce 2021 rostly jeho příjmy o 19 %, což bylo nižší než jeho pětiletý průměr.  

Zpomalující se růst Netflixu znepokojil investory a akcie klesly o 48 % oproti svému 52týdenní maximu, což nabízí atraktivní vstupní bod pro dlouhodobé investory. To proto, že nepřetržitý růst společnosti Netflix, i když o něco nižším tempem, naznačuje mimořádnou poptávku po jejích službách. 

Netflix má silný obsahový katalog a zkoumá také další způsoby růstu, jako jsou hry, které by mohly být potenciálně významným hybatelem růstu. Analytici očekávají, že Netflix v příštích třech až pěti letech zvýší svůj zisk na akcii v průměru o 30 %. Stručně řečeno, Netflix je jednou z akcií, jejichž cena se snižuje a jejichž nákup byste měli právě teď promyslet. 


Rekha Khandelwal  
The Motley Fool  


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00