Search
Close this search box.

5 důvodů proč zvážit koupi akcie Camping World Holdings

Někteří investoři se zdráhají, zda mají investovat kapitál do společnosti Camping World Holdings (poskytovatel karavanů a obytných vozidel), která za posledních 18 měsíců profitovala z toho, že si lidé začali hledat práci na dálku z důsledku pandemie a zároveň si tak hledali i jiné alternativy, jak si zpříjemnit práci z “domova”. 


Jak již název společnosti napovídá, je tu řeč o kempování a cestování a společnost nabízí zejména karavany a obytná vozidla, ale i řadu dalšího vybavení na cesty. Odvětví si nyní prochází renesancí zejména mladší generace má stále větší snahu brát si sebou na dovolenou svůj vlastní “dům”. 

Na druhou stranu se skeptici domnívají, že jakmile tento narůstající trend ustoupí a život se opět vrátí ke svému normálu, růst prodeje obytných vozů se zpomalí. Tato rizika jsou sice platná, stojí však za zmínku, že se nejedná jen o generování příjmů a prodej nových obytných vozů, ale společnost Camping World toho nabízí mnohem více. 


Více než jen obytné vozy

Camping World také vydělává peníze servisem, financováním a pojištěním obytných vozů, které prodává. Nabízí také členství Good Sam, které zahrnuje silniční asistenci, slevy na plynu a další slevové benefity s partnerskými podniky jako je Pilot Flying J. Členství zajišťuje tak společnosti opakující se zdroj příjmů a buduje si tím loajalitu zákazníků ke své značce.   

Kromě toho se teprve uvidí, zda tento trend byl pouze efektem zadržené spotřeby, nebo zda cestování v obytných vozech bude i nadále stoupat na popularitě. Tento koníček získává popularitu zejména u mladších spotřebitelů. Jak uvedl CEO Lemonis: “Stále jsme ohromeni neukojitelnou touhou Američanů po zážitkovém cestování, průzkumu a hlavně je to o komunitě a spojení se s ostatními”. 


Želízka v ohni 

Camping World má také další esa v rukávu, které by nakonec mohla smysluplně přispět k ceně akcií a přivést tak společnost do nových sfér. Lemonis vidí Camping World nejen jako leadera na trhu obytných vozů, ale zároveň jako narušitele odvětví. 

Společnost nedávno představila svou vlastní platformu pro pronájem obytných vozů (P2P platforma), která má dvojí přínos: navýšení příjmů a generování nových potenciálních zákazníků. Camping World navíc brzy uvede na trh koncept Electric World, který rozšíří svůj dosah nad rámec běžných obytných vozů, jako jsou elektrické čtyřkolky a elektrická nákladní vozidla. 

Nadcházející konference investorů, která se uskuteční 15. září ve městě Salt Lake v Utahu, umožní návštěvníkům nahlédnout na koncept Electric World. Pokud bude tato událost úspěšná, mohla by tak přilákat nové investory. 


Výplaty dividend 

Jak praví staré investiční přísloví, že nejbezpečnější dividenda je ta, která byla právě navýšena. Navzdory skutečnosti, že společnost Camping World teprve nedávno navýšila výplatu dividend na 1 dolar ročně, při svém posledním výdělku Camping World oznámil výplatu 2 dolary za akcii za rok, což ji při současném stanovení cen činí dividendový výnos ve výši zhruba 5 %. 


CEO pokračuje v nákupu 

Stejně jako mnoho řidičů NASCAR, které Camping World sponzoruje, generální ředitel Marcus Lemonis drží krok tím, že pokračuje v reinvesticích do akcií svého vlastního podnikání. Zajímavé je, že i když už vlastní stovky tisíc akcií, pokračuje nadále v nákupu, což naznačuje jeho důvěru v dlouhodobou trajektorii společnosti. 


Ocenění 

Vedení schválilo program zpětného odkupu akcií v hodnotě až 100 milionů dolarů a společnost ve 2. čtvrtletí odkoupila sama 45.5 milionů dolarů, což naznačuje, že jejich akcie jsou podhodnocené. 5 % dividendový výnos, generální ředitel Lemonis sám přikupuje akcie, a další faktory, které naznačují, že koupě akcií společnosti Camping World může být zajímavou investiční příležitostí.  

Jak sestavit investiční portfolio pro Vaše děti?

Zaregistrujte se ZDARMA na nadcházející webinář INVESTIČNÍ PORTFOLIO PRO VAŠE DĚTI. Naučte své děti investovat!Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00