Search
Close this search box.

4 akcie z oblasti kybernetické bezpečnosti, které můžete nakoupit a držet na dalších deset let 

Na současném trhu může být náročné vlastnit technologické akcie, neboť inflace, rostoucí sazby a problémy v dodavatelském řetězci tlačí investory ke konzervativnějším investicím.  


Nicméně sektor kybernetické bezpečnosti je vůči těmto makroekonomickým faktorům relativně odolný, jelikož firmy obecně nesnižují své výdaje na služby kybernetické bezpečnosti, pokud se zrovna nechystají ukončit svou podnikatelskou činnost. 

Trh s kyberbezpečností se bude rozvíjet i v následující dekádě, vzhledem k tomu, že denně vznikají sofistikovanější kybernetické útoky, což organizace podněcuje k modernizaci jejich zastaralé digitální ochrany.  

V následujících odstavcích si probereme čtyři perspektivní akcie z oblasti kybernetické bezpečnosti: Palo Alto Networks (PANW 4,51 %), CrowdStrike (CRWD 0,36 %), SentinelOne (S -2,95 %) a Tenable (TENB 3,93 %).  Palo Alto Networks  

Společnost Palo Alto Networks poskytuje firewallová zařízení, cloudové bezpečnostní technologie a služby zabezpečení koncových stanic na bázi umělé inteligence, a to více než 85 000 klientům ve více než 150 zemích

Roční opakované příjmy (ARR) plynoucí ze služeb next-gen security (NGS) vzrostly v minulém kvartále meziročně o 65 % na 1,6 miliardy dolarů a tvořily 31 % příjmů za posledních 12 měsíců. Růst platforem NGS by měl přilákat více zákazníků a snížit jejich závislost na předchozí platformě založené na firewallu (Strata). 

Ve fiskálním roce 2021 (který skončil loni v červenci) vzrostly tržby společnosti Palo Alto o 25 % a očištěný zisk na akcii o 26 %. Pro fiskální rok 2023 se očekává růst tržeb o 29 % a upraveného zisku na akcii o 21 %. CrowdStrike  

Falcon od společnosti CrowdStrike je cloudová platforma pro zabezpečení koncových stanic, která nevyžaduje žádné lokální zařízení.  

Na konci fiskálního roku 2022, který skončil letos v lednu, využívalo její bezpečnostní služby více než 16 000 zákazníků ve formě předplatného a od primární veřejné nabídky akcií (IPO) v roce 2019 si udržuje čistou míru retence v dolarech nad 120 %

Ve fiskálním roce 2022 vzrostly její tržby o 63 % na 431 milionů dolarů a upravený zisk na akcii se zvýšil o 131 %. Celkový počet předplatitelů vzrostl o 65 % a stávající zákazníci využívali více z 22 cloudových modulů. 

CrowdStrike odhaduje, že do fiskálního roku 2026 zvýší své tržby z prodeje na více než 5 miliard dolarů, což by představovalo složenou roční míru růstu (CAGR) nejméně 31 % v průběhu následujících čtyř let, kdy bude rozšiřovat svůj celkový dosažitelný trh. 

Pro fiskální rok 2023 očekává růst příjmů o 47 % až 49 % a růst upraveného zisku na akcii o 54 % až 69 %. CrowdStrike je o něco dražší než Palo Alto, její letošní tržby jsou 16krát vyšší, ale její rapidní růst ospravedlňuje vyšší valuaci. SentinelOne  

Platforma Singularity XDR od společnosti SentinelOne na konci fiskálního roku 2022 obsloužila více než 6 700 zákazníků. Společnost se zaměřuje na trh s virtuálními systémy a cloudovými službami, přičemž využívá kombinaci virtuálních zařízení a služeb založených na cloudu. 

SentinelOne se však odlišuje tím, že ke zpracování potenciálních hrozeb využívá algoritmy umělé inteligence. Tvrdí, že díky tomuto řešení je rychlejší a efektivnější než tradiční platformy, které se spoléhají na lidskou práci analytiků. 

Tato automatizovaná platforma nabírá na intenzitě. Ve fiskálním roce 2022, který skončil letos v lednu, se její příjmy zvýšily o 120 % na 205 milionů dolarů a ve fiskálním roce 2023 očekává 79-81% růst. V uplynulém roce si také dokázala udržet míru čistých příjmů v dolarech nad 120 %, neboť zvýšila své hrubé marže. 

SentinelOne je stále ztrátová a její akcie nejsou zrovna nejlevnější. Přesto se může v následujících 10 letech stát důležitým disruptorem na trhu kybernetické bezpečnosti. Tenable  

Platforma Nessus od společnosti Tenable proaktivně skenuje sítě a hledá bezpečnostní hrozby, jako je chybně nakonfigurovaný software, slabá hesla a vady sítě. 

Nabízí bezplatnou verzi pro běžné uživatele a placenou verzi, která firmám umožňuje skenovat celou infrastrukturu. V současné době využívá její služby více než 40 000 organizací po celém světě, včetně 40 % podniků ze skupiny Global 2000. 

V roce 2021 vzrostly tržby společnosti Tenable o 23 % na 541 milionů USD a upravený zisk na akcii se zvýšil o 79 %. V letošním roce společnost očekává růst příjmů o 24-26 %, ale upravený zisk na akcii klesne o 41-53 %, vzhledem k nárůstu investic. 

Tyto investice podpoří rozšíření ekosystému o novější funkce, jako je Tenable.ep, který propojuje všechny nástroje pro odhalování rizik, a Tenable.io, cloudová platforma založená na předplatném. 

V dlouhodobém horizontu by měla společnost Tenable pokračovat v expanzi, jelikož se firmy snaží proaktivně zastavit kybernetické útoky. Její akcie se zdají být o něco levnější než akcie konkurentů, nicméně má před sebou zářnou budoucnost. 


Leo Sun  
The Motley Fool  


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05