Search
Close this search box.

3 růstové kryptoměny, které za poslední týden vzrostly o více než 10 %

Nejsou to jen akcie, které v těchto dnech vykazují známky oživení. Řada předních kryptoměn se také začaly posouvat směrem nahoru. Jste připraveni do nich investovat?   


Chainlink (CRYPTO: LINK), Avalanche (CRYPTO: AVAX) a Polkadot (CRYPTO:DOT) zaznamenaly v minulém týdnu dvouciferné výnosy, které se od čtvrtečního rána pohybovaly mezi 11 % a 13 %. Pojďme se detailněji podívat na některé z vítězů nedávné kryptoměnové rallye.  


V oblasti decentralizovaných financí (DeFi) se pro kryptoměny, které mohou zaplnit mezery a učinit ostatní digitální měny užitečnějšími, otevírají velké možnosti. Chainlink je decentralizovaná síť, která je postavená na bázi Etherea a pomáhá s přenosem dat mezi blockchainy a platformami, které nerozumějí algoritmu blockchainu.  

Chainlink je průkopníkem v oblasti inteligentních smluv, které umožňují přenos externích tržních dat do blockchainu s ochrannou vrstvou proti neoprávněné manipulaci. Rovněž se nebojí opřít se o technické odborníky, aby si získala pozornost. Jako poradce si přivedla vedoucí představitele úspěšných společností, včetně zakladatele DocuSign Toma Gonsera a nedávno i bývalého generálního ředitele společnosti Google Alphabet Erica Schmidta.  

Problémem při realizaci kryptografických transakcí jsou vysoké poplatky, které mohou odradit uživatele, ale Chainlink se v tomto ohledu zlepšuje. Minulý měsíc představil Chainlink funkci VRF, ověřitelnou náhodnou funkci, která dokáže snížit poplatky za převod až o 60 %.  

Chainlink jako vítěz nedávné kryptoměnové rallye je průlomem, který investoři potřebovali. Před odrazem z minulého týdne byla kryptoměna Chainlink zaostávajícím hráčem. Za poslední rok ztratila více než polovinu své hodnoty, a i když tento týden vzrostla, za poslední měsíc klesla o 8 %. S významnou rolí na některých tržištích s nepřevoditelnými tokeny (NFT) a dalšími aplikacemi DeFi by to mohla být konečně šance Chainlinku zbavit se nálepky podprůměrné kryptoměny.  Avalanche  


Není to jen Chainlink, kdo zefektivňuje tzv. inteligentní smlouvy (smart contracts). Avalanche se může pochlubit tím, že nabízí téměř okamžité zpracování transakce. Avalanche vyniká tím, že má tři vzájemně propojené blockchainy, z nichž každý plní specializovaný úkol, aby se výkon dotáhl do cílové mety, aniž by se šetřilo na škálovatelnosti nebo bezpečnosti.  

Avalanche je vycházející hvězdou ve světě DeFi. Ve čtvrtek dopoledne měla podle blockchainového ukazatele Defi Llama 11,2 miliardy dolarů v celkové uzamčené hodnotě (TVL) ve 184 různých protokolech. TVL je součet aktiv uložených v aplikacích DeFi a Avalanche je čtvrtou největší kryptoměnou v rámci TVL, přestože je z hlediska tržní kapitalizace až desátou největší kryptoměnou na světě.  Polkadot  


Třetí významnou digitální měnou, která v uplynulém týdnu zaznamenala dvouciferný nárůst, je Polkadot. Je to další kryptoměna ze sady kryptografických nástrojů, která pomáhá zlepšit rychlost a škálovatelnost nezbytnou pro to, aby se blockchainy a hnutí Web3 dostaly do popředí veřejného zájmu. Polkadot je oblíbený jako mezičlánek v aplikacích, kde mohou různé blockchainy běžet nezávisle v jedné síti. 

Být ekvivalentem tlumočníka v kryptografickém světě má svou hodnotu. Tzv. Polkadot parachainy (paralelní blockchainy) umožňují snadný tok dat mezi Ethereem a jiným konkurenčním blockchainem.  


Rick Munarriz  
The Motley Fool  


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05