Search
Close this search box.

3 růstové akcie, které Vám zpříjemní duben 

Je tu nový měsíc a v tomto ročním období tu doslova svítá naděje. Duben byl pro akciový trh v uplynulých letech jedním z nejpříznivějších měsíců, ale pravděpodobnost, že by letos přinesl mimořádné výnosy, bude samozřejmě vždy záviset na specifických faktorech. 


Walt Disney (NYSE:DIS), Carnival (NYSE: CCL) (NYSE:CUK) a Celsius Holdings (NASDAQ:CELH) jsou tři akciové tituly, které mají dobré předpoklady k tomu, aby se tento měsíc vyšplhaly směrem nahoru. Pojďme se podívat na to, proč jsou to právě tyto tři akcie, které vás mohou tento měsíc finančně obohatit. Disney  


Jedním z nejvýraznějších hráčů po obnovení ekonomiky je Disney, ale tento mediální gigant se již druhý rok po sobě obchoduje na nižších úrovních. Akcie Disney jsou nyní 33 % pod historickým maximem, kterého dosáhly před 13 měsíci. 

U Disneyho je toho hodně, co se vám může investorům zamlouvat. Je to bezesporu lídr v oblasti kinematografie, který v roce 2019 do kin uvedl všech šest nejvýdělečnějších filmů v USA. Všechny čtyři největší kasovní trháky loňského roku vycházely z marvelovského světa superhrdinů od studia Disney. 

Tuzemské zábavní parky skupiny Disney dosahují rekordních příjmů a provozních výnosů, a to i přesto, že v posledním kvartále byla zavedena omezení týkající se cestování a denní návštěvnost byla limitována. Pokud se vám zrovna nechce do místního kina nebo do zábavního parku, Disney je stále lídrem v oblasti streamingu, a díky streamovací službě Disney+ má téměř 130 milionů předplatitelů.  

Samozřejmě jsou zde určité překážky. Generální ředitel Bob Chapek se dostává pod palbu útoků pravicových politiků poté, co naštval aktivisty za zapojení levicových stran. Rovněž akcionáři prozatím neobdrželi dividendy od konce roku 2019. Disney je i nadále dominantním hráčem v oblasti zábavy a ve světě, kde je obsah králem, se jedná o rentabilní akcii, která jen zřídkakdy zůstává dlouho na nule.   Carnival  


V roce 2021 konečně začaly opět vyplouvat výletní lodě, ale investoři neprojevovali přílišné nadšení. Akcie plavebních společností začaly vykazovat známky života na začátku roku 2021, ale do konce roku se z velké části vytratily. Je letošní rok 2022 rokem, kdy se společnost Carnival po několika letech poklesu cen akcií konečně vydá tím správným směrem? 

Největší světový provozovatel výletních lodí provádí spoustu věcí správně, neboť obnovuje provoz své masivní flotily a provozní podmínky se stávají příznivějšími. Teprve minulý týden americké středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) upravilo své hodnocení rizik spojených s cestováním na výletních lodích, které doporučovalo cestovatelům vyhnout se cestování na výletních lodích bez ohledu na jejich očkování.  Celsius Holdings  


O to více než Disney nebo Carnival roste skupina Celsius Holdings, distributor šumivých nápojů s ovocnou příchutí, které jsou zároveň funkčními energetickými nápoji na spalování kalorií.  

Původně byl nápoj Celsius spíše znám v posilovnách, fitness center a obchodů s výživou. Ale jeho prokazatelná schopnost spalovat tělesný tuk vyvolala zvýšenou poptávku i v jiných segmentech. Nyní je k dostání ve většině supermarketů, obchodů se smíšeným zbožím a v maloobchodních prodejnách. 

Růst prodeje je na prudkém vzestupu. Společnost Celsius zaznamenala v roce 2019 impozantní 43% nárůst nejvyššího obratu, který v roce 2020 dosáhl 74 %. V loňském roce došlo k prudkému nárůstu prodejů, které se meziročně téměř zdvojnásobily a dosáhly 140 %. 

Loňský rok byl zakončen ohromujícím 192% nárůstem ve čtvrtém kvartálu. Na trhu nenajdete příliš akcií (oblast nápojů), které by rostly rychleji než Celsius. Růst se v tomto okamžiku nevyhnutelně zpomalí, ale nedávný výprodej ji zde činí velmi atraktivní investicí.  

Od listopadu, kdy Celsius dosáhl svého maxima, ztratil téměř polovinu své hodnoty a v roce 2022 klesl o více než 20 %. Stejně jako její charakteristický nápoj se zdá, že i samotné akcie společnosti Celsius v posledních měsících spálily spoustu tuku. V dubnu ale roste příliš rychle na to, abychom ji ignorovali.  


Rick Munarriz  
The Motley Fool 


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00