Search
Close this search box.

3 realitní fondy, které byste si měli přidat do investičního portfolia

Diverzifikace vašeho portfolia je jedním ze způsobů, jak se zajistit proti volatilitě a riziku na trhu. Ale je to hodně, co se dá říct o tom, jak pečlivě vybrat pár klíčových investic, které by mohlo vaše portfolio obsahovat. 


Realitní investiční fondy (REIT) mohou být stabilními pilíři při budování vašeho investičního portfolia. Nabízejí expozici vysoce kvalitních realitních aktiv, a to napříč různými sektory. Pokud zvažujete rozšířit své portfolio o nemovitosti, zde uvádíme následující 3 realitní fondy, na kterých můžete investiční portfolio postavit. 


Prologis 

Prologis je dnes největším veřejně obchodovaným REIT. Společnost se specializuje na pronájem logistických a skladových budov, a to po celém světě. Vlastní celkem 4 675 budov, což odpovídá zhruba 994 milionům čtverečních metrů. 

Rok 2021 byl hvězdným rokem pro průmyslové nemovitosti. Zejména tomu napomohl sektor e-commerce, který zaznamenal za uplynulé desetiletí vytvořil zvýšenou poptávku po této třídě nemovitostí. 

Míra obsazenosti činila ve třetím kvartálu letošního roku 96,6 % a růst nájemného za kvartál činil zhruba 27,9 %, což je ohromující meziroční nárůst. Prologis odhaduje, že přibližně 2,5 % celosvětového HDP závisí na jejich budovách, a zároveň společnost se stále rozrůstá. 

Vzhledem k velikosti podniku, kvalitě jejich aktiv, investiční strategii a stabilní účetní rozvaze je Prologis jedním z nejlepších způsobů, jak získat expozici v tomto žhavém odvětví.


Invitation Homes 

Invitation Homes je realitní fond, který má ve vlastnictví více než 81 000 nemovitostí, a to v rámci Spojených států. Podnik byl založen na oportunistických tržních podmínkách po Velké recesi, a nadále se mu daří získávat do správy rodinné rezidence, aby tak rozšířil své portfolio. 

Invitation Homes si vedl velmi dobře, a to i navzdory obavám z pandemie. Nejnovější reporty o ziscích vykázaly 11 % nárůst výnosů, což představuje 27 % nárůst prostředků z operací a téměř 12 % nárůst čistého provozního příjmů. 

Ale nejedná se jen o současnou výkonnost tohoto realitního fondu. Pronájem rodinných domů se v průběhu pandemie stal pro Američany preferovanou nájemní jednotkou, jelikož v důsledku pandemie hledali více prostoru pro své rodiny. 

Velkou část portfolia fondu Invitation Homes tvoří zejména nemovitosti nacházející se v oblasti Sun Belt (USA), což je oblast, která zažívá prudký nárůst poptávky. 


Switch 

Switch je relativně nový realitní fond, který se specializuje na provoz datových center, což z něj dělá zajímavou investiční příležitostí. Jedná se o úzké odvětví, ale zároveň se jedná o sektor, který zažívá expanzi. Datová centra jsou jádrem, které udržuje propojenost digitálního světa a jsou důležitou páteří naší globální infrastruktury.  

Switch vlastní a pronajímá 16 datových center v oblasti USA, což v konečném důsledku činí 16 milionů čtverečních metrů. Ve srovnání se svými konkurenty je Switch poměrně malý, ale na druhou stranu poskytuje příležitost investorům, kteří vyhledávají prostor k růstu. 

Switch strategicky působí ve všech hlavních regionech Spojených států. Společnost se aktivně zaměřuje na rozšiřování své působnosti, přičemž tři nemovitosti jsou v aktivním vývoji a dalších pět je plánovaných, jejichž dokončení se odhaduje v letech 2024 a 2026. 


Proč přidat tyto 3 realitní fondy do vašeho investičního portfolia? 

Pokud jde o výběr stabilních pilířů pro vaše portfolio, musíte brát v potaz také to, jakou roli budou hrát nemovitosti nejen dnes, ale i v budoucnu. Dlouhodobá poptávka je hnací silou růstu, takže je důležité zvážit nabídku a poptávku, kterou odvětví zažívá dnes, a zda bude poptávka udržitelná. 

Výše zmíněné realitní fondy (REIT) dnes působí v odvětvích nemovitostí, které zažívají neuvěřitelně vysokou poptávku, ale jsou rovněž podpořeny dlouhodobými trendy, což pozitivně naznačuje, že poptávka by měla pokračovat. 


Liz Brumer-Smith
The Motley Fool  


Jak začít obchodovat na platformě MetaTrader 5?

Zaregistrujte se ZDARMA na nadcházející webinář naučte se obchodovat pomocí nástroje MetaTrader 5. Více informací se dozvíte na webináři!Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00