Search
Close this search box.

3 podhodnocené akcie, které stojí za zvážení

Ruka skládá kostky se šipkou, naznačující růst. Koncept podhodnocené akcie a jejich potenciál růstu
Zdroj: shutterstock.com

Pokud máte pocit, že celková valuace na Wall Streetu v posledních měsících vyšuměla, nemýlíte se. Index S&P 500 posílil v březnu roku 2020 o více než 100 %. Nicméně pozornost byste měli zaměřit na podhodnocené akcie, které by v budoucnu mohli prokazovat zajímavé výnosy.


Ne každá akcie překračuje své akceptovatelné cenové limity. Finanční sektor je jednou z oblastí, kde jsou některé kvalitní společnosti stále relativně levné.

Níže uvádíme tři podhodnocené akcie, které jsou vyloženě nedoceněné:


State Street 

Možná tuto firmu znáte mnohem lépe, než si vůbec uvědomujete.

State Street poskytuje řadu služeb investičním manažerům. Zároveň spravuje populární investiční fondy SPDR, jako jsou například SPDR S&P 500 ETF nebo SPDR Gold Shares

Burzovně obchodované fondy jsou zajímavým finančním segmentem z jednoho prostého důvodu – jsou stabilní ve všech možných podmínkách.

Investiční skupina State Street vybírá od investorů malou část svých celkových investic, které pak ukládá do svých fondů. Za nabízené služby účtuje poplatky i ostatním správcům aktiv. 

State Street během pandemie dokázala inkasovat částku v hodnotě 9,5 miliardy dolarů.

Čistý zisk vzrostl o 8 %. V prvních třech čtvrtletích letošního roku zaznamenala srovnatelný nárůst, a to navzdory silným ekonomickým turbulencím.

Akcie společnosti State Street samy o sobě dokázaly překonat index S&P 500, a to nejen od března loňského roku, ale i k dnešnímu dni. 

Výhledová roční dividenda na akcii ve výši 2,28 USD je v současnosti o něco vyšší než 2,3 %. Je zřejmé, že State Street si může dovolit nejen vyplácet dividendy. 


Western Alliance Bancorp 

S tržní kapitalizací ve výši 12,4 miliardy dolarů a majetkem v hodnotě 52 miliard dolarů to zatím nevypadá, že by se kolem této společnosti točily závratné sumy.

Nicméně tato malá bankovní instituce se postupně rozrůstá. Aktuálně má na svých kontech o 45 % více aktiv než na konci roku 2020 a dvakrát více než na konci roku 2019.   

K nárůstu přispěl zejména prosperující trh s nemovitostmi.

Silná poptávka po hypotékách umožnila rozšířit úvěrové portfolio, jehož výnosy na konci třetího čtvrtletí činily 34,8 miliardy USD, což představuje meziroční nárůst o 8,8 miliardy USD. 

Zdá se, že si noví žadatelé o úvěr otevírají rovněž běžné účty. Celkové vklady se tak zvýšily o 16,4 miliardy USD (září 2020) na 45,3 miliardy USD (září 2021).

Ukazuje se, že Western Alliance Bancorp ví, co dělá.


Raymond James Financial 

Nakonec tu máme další firmu, který skvěle doplňuje náš seznam podhodnocených akcií. Je jím společnost Raymond James Financial.

O této firmě jste již pravděpodobně něco zaslechli. Kromě toho, že zaměstnává 8 400 finančních poradců, poskytuje rovněž analytický výzkum pro více než 1 000 veřejně obchodovaných společností. 

Její podnikání je kombinací finančních služeb podobně jako u výše uvedených společností. Z toho vyplývá, že opakující se platby jsou významným prvkem a hnacím motorem tohoto obchodního modelu. 

Ve fiskálním roce 2021 došlo k nárůstu tržeb o 27 %. Zisky se podařilo zachovat i navzdory ekonomickým výkyvům, které se chvílemi ukázaly jako nákladné.

Řada analytiků očekává v následujícím roce 10% nárůst tržeb, což by nakonec mělo vést k rekordnímu celoročnímu zisku ve výši 7,86 USD na akcii.


Zdroj: The Motley Fool

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00