Search
Close this search box.

3 důvody, proč rok 2022 ztíží odchod do důchodu

Většina lidí tvrdě pracuje celý svůj život a nemůžou se dočkat, až odejdou do důchodu. Možná někteří z vás už odpočítávají týdny nebo dokonce dny, aby mohli v následujícím roce rezignovat a užívat si tak zlatá léta.  


Předpovědi na rok 2022 nejsou zas tak růžové. Nastanou určitá úskalí, kterým budete muset čelit, pokud jste definitivně rozhodnutí odejít do důchodu. Níže uvádíme několik důvodů, proč by rok 2022 mohl být špatným načasováním na ukončení vaší kariéry.  Stále tu zuří pandemie    

Jakmile odejdete do důchodu, i tak budete muset přijít na to, jak vynaložíte se svým volným časem. Ale vzhledem k tomu, že přibývají další případy včetně nově vzniklé varianty omikron, která by mohla vést k dalším restrikcím, je nuda a izolace posledními věcmi, které by vás v důchodu napadli jako poslední.  

Bohužel realita je nyní taková, že nová varianta se šíří velmi rychle, která by mohla omezit vaši schopnost cestovat, a zároveň vás může donutit dělat jiné věci, než jste původně plánovali. Budoucnost je nejasná a není na škodu, abyste v pracovním poměru zůstali o trochu déle, abyste zůstali zaneprázdněni, a zároveň tak navýšili svoje úspory.  Nezkrotitelná inflace 

Právě nyní se zvyšují životní náklady, a to díky inflaci. Pokud skutečně uvažujete v roce 2022 odejít do důchodu, mohlo by pro vás následující rok být finančně stresující.   

Pokud jste předtím plánovali rozpočet na odchod důchodu, tak ho s velkou pravděpodobností můžete zahodit, jelikož současná míra inflace pumpuje spotřebitelské ceny směrem nahoru.  Prioritou je stabilita  

Poslední dva roky byly velmi náročné, a to i pro šťastlivce, kteří během pandemie nepřišli o práci a nebyl jim diagnostikován koronavirus.  

Samozřejmě pokud jste definitivně rozhodnuti, a můžete si to dovolit, nikdo vás pak nebrání v tom, abyste do toho důchodu odešli. Pokud ale máte rádi svojí práci a nemáte strach z toho, že by zhoršovala vaše zdraví (řekněme že vaše práce není tolik stresující, a lze ji vykonávat z domova), můžete i nadále pokračovat v pracovním poměru, dokud je situace kolem nás bouřlivá.  Jak se správně rozhodnout?  

Plánujete-li již delší dobu váš odchod do důchodu, a chcete se tohoto rozhodnutí držet, i to je zcela v pořádku. Jen se předtím ujistěte, abyste poté svého rozhodnutí nelitovali.  


Maurie Backman  
The Motley Fool  


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05