Search
Close this search box.

3 důležité věci o Pinterestu, které inteligentní investoři dobře znají 

Jednou z charakteristik, která odlišuje inteligentní investory od ostatních, je rozpoznání klíčových faktorů, které hýbou cenou akcií. V opačném případě byste mohli strávit týdny zjišťováním každého detailu o společnosti, aniž byste za vykonanou práci získali rovnocenný nebo výraznější užitek. 


V horším případě byste se mohli zabývat faktory, které mají jen minimální vliv na pohyb akcií společnosti, a přikládat jim tak větší význam, než je nutné. V případě platformy Pinterest (NYSE: PINS) jsou to tři hlavní faktory, které zkušení investoři znají, a to klesající počet aktivních uživatelů, rozvíjející se mezinárodní segment a obrovská tržní příležitost. Pojďme se na každý z nich podívat detailněji.  Úbytek aktivních uživatelů  


Pinterestu se na začátku pandemie celkem dařilo. Stovky milionů, ne-li miliardy lidí trávily doma mnohem více času než obvykle. Tato sociální síť založená na fotografiích má kvalitní obsah, který povzbuzuje lidi k domácím činnostem, jako je vaření, úklid a zahradničení. 

Měsíční počet aktivních uživatelů se tak zvýšil na 478 milionů. Bohužel pro akcionáře bylo ekonomické obnovení nevítaným faktorem. Jelikož lidé začali trávit méně času doma. Pinterest zaznamenal rapidní pokles aktivních uživatelů již tři kvartály po sobě.  

Od doby, kdy Pinterest znovu zahájil svou činnost, přišel celkově o 55 milionů uživatelů. Tento pokles vytváří riziko pro investory, kteří si nejsou jisti, kolik dalších uživatelů se odpojí a kolik dalších čtvrtletí bude pokles trvat. Mezinárodní monetizace 


Zajímavostí je, že 431 milionů aktivních uživatelů Pinterestu má široký mezinárodní přesah. Z celkového počtu pochází pouze 86 milionů uživatelů z USA. Navzdory menšímu zastoupení tvořily příjmy z amerického regionu zhruba 76,5 % (poslední kvartál končící 31. prosince). 

Pinterest rozšiřuje své mezinárodní obchodní zastoupení, posiluje svou reklamní základnu a zdokonaluje strategii pro zobrazování cílených reklam mezinárodním uživatelům. Toto úsilí přineslo své ovoce. Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2021 se průměrný příjem na jednoho mezinárodního uživatele zvýšil o 62 %.  Pinterest má rozsáhlý adresovatelný trh 


Registrace a používání služby Pinterest je zdarma. Společnost generuje příjmy zobrazováním reklamy lidem, kteří si prohlížejí její aplikaci a webové stránky. Především reklamní průmysl je značně rozsáhlý. Dle statistik v roce 2021 utratili marketéři celosvětově 763 miliard dolarů.  

Tento trend bude pravděpodobně v nejbližším dnech pro Pinterest velmi příznivý. V loňském roce vygeneroval tržby ve výši 2,6 miliardy dolarů, představuje tedy stále jen nepatrnou výseč celkového reklamního průmyslu.  

Akcie Pinterestu se aktuálně propadly o 71,6 % oproti svému maximu a nyní se obchodují za relativně nízkou cenu. Je vhodný čas na to, zda skutečně zvážit a přidat tak Pinterest do svého investičního portfolia. 


Parkev Tatevosyan  
The Motley Fool   


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00