Search
Close this search box.

3 akciové tituly, do kterých byste měli investovat hned teď

Zatímco někteří investoři byli skeptičtí ohledně nákupu, historie přesvědčivě ukázala, že je mnohem důležitější své investice držet a nechat tak peníze pracovat,  než moment, kdy se rozhodnete nakupovat. 


Nejlepší na tom je, že nepotřebujete balík peněz, abyste mohli začít investovat na akciovém trhu,  budovat cestu k finanční nezávislosti můžete již dnes. Pokud máte k dispozici 10 000 Kč, které nebudete momentálně potřebovat, máme pro vás trojici akcií, které se v tuto chvíli vyplatí nakoupit.  


Redfin

Prvním akciovým titulem je realitní společnost Redfin, která využívá technologie k expanzi nemovitostního trhu ve Spojených státech. Na první pohled to dává smysl, proč někteří investoři měli pochybnosti o provozním výkonu společnosti Redfin. 

Koneckonců, sazby hypoték byly historicky na nízké úrovni a je pravděpodobné, že se v následujících letech posunou výše. Ale i s tímto předpokládaným zpomalením má Redfin v rukávu řadu “manévrů” k růstu. 

Společnost Redfin dokázala skutečně vyniknout v oblasti úspory nákladů. Většina tradičních realitních společností si účtuje provizi ve výši 2,5% až 3%. Mezitím se poplatky u Redfinu, který vám pomůže koupit nebo prodat dům, pohybuje od 1% do 1,5%, v závislosti na tom, kolik předchozích obchodů bylo provedeno v minulosti. 

Kromě toho, že kupujícím a prodejcům domů ušetří spoustu peněz, personalizované služby společnosti Redfin jsou špičkové. Služba RedfinNow se také rozšiřuje do nových měst. 

Jedná se o službu, která umožňuje společnosti Redfin nakupovat domy za hotovost přímo od prodejců. Kombinací úspor a personalizace služeb od konce roku 2015 téměř ztrojnásobila podíl na stávajících prodejích domů v USA. 

Je pravděpodobné, že Redfin dokáže do poloviny dekády ztrojnásobit své tržby a dosáhnout opakující se ziskovosti ve srovnání s rokem 2020. To je recept na výrazný růst a ocenění. 


Lovesac

Dalším chytrým tahem na branku je investice do nábytkářské společnosti Lovesac. Možná si ale myslíte, že tento typ businessu není dynamický a nudný. Ano, máte pravdu. Nicméně společnost Lovesac vystupuje z davu. Lovesac je narušitelem nábytkářského průmyslu, který může svou filozofií rezonovat s mileniály. 

Ačkoli se Lovesac nejprve proslavil svými vaky (nábytek ve stylu sedacích pytlů), téměř 85 % jeho prodejů v dnešní době pochází z jeho „sedacích pytlů“. Jedná se o modulární gauč, který lze přestavět v desítkách různých kombinací tak, aby se vešel do jakéhokoli obytného prostoru. 

Sedací soupravy mají kolem 200 možných možností krytí, což znamená, že kupující by neměli mít problém s přizpůsobením nábytku Lovesac k tématu svého domova. A nejlepší ze všeho je, že příze použitá v těchto krytech je vyrobena výhradně z recyklovaných plastových lahví.

Kromě své inovativní produktové řady narušuje Lovesac nábytkářský průmysl svou všudypřítomnou přítomností. Místo toho, aby se Lovesac téměř výhradně spoléhal na kamenný prodej jako tradiční nábytkářské společnosti, vybudoval si online prezenci jako prodejní kanál, který mu pomohl k růstu v průběhu pandemie. 

Když se loni uzavřela většina fyzických showroomů, Lovesac se dokázal zapojit do online prodeje a udržet si vysokou dynamiku růstu. Ve skutečnosti, když byla společnost postavena na nižších režijních nákladech, tento přechod na online prodej jí pomohl stát se ziskovým a to daleko nad očekáváním Wall Streetu.

Lovesac je ukázkou toho, že lze úspěšně podnikat v nudném odvětví. Jedná se o ekologickou a inovativní společnost, která by mohla zdvojnásobit své tržby za méně než pět let.


Visa

A do třetice všeho dobrého je investice do známá společnosti Visa. Proč zrovna Visa? Společnost Visa je založena na cyklickém podnikání, které těží z expanze spotřebitelských a podnikových výdajů v průběhu času. 

Jako většina podniků, bude zcela jistě zasažena ekonomickou recesí. Je třeba si uvědomit, že recese obvykle trvá několik měsíců. Pro srovnání, období ekonomické expanze často trvají roky, ne-li desetiletí. Nákup akcií společnosti Visa umožňuje investorům využívat těchto nepřiměřeně delších období ekonomické expanze.

Dalším důvodem, proč Visa je tak úžasnou společností, je její dominantní postavení na hlavním trhu spotřeby, zejména ve Spojených státech. V roce 2018 společnost Visa ovládala přibližně 53% všech objemů nákupu kreditních karet v USA, což bylo o více než 30 procentních bodů vyšší než nejbližší konkurent.

Visa také vyniká v tom, že neposkytuje úvěrové služby. Ačkoli se někteří její vrstevníci zabývají zpracováním plateb a poskytováním půjček (např. American Express a Discover Financial Services), Visa se rozhodla zaměřit pouze na zpracování plateb.

Když recese nevyhnutelně udeří, Visa si nemusí tak rezervovat kapitál pro nesplacené dluhy. To je důvod, proč se dokáže rychle odrazit od recesí, a proč se její zisková marže trvale pohybuje nad 50%.
Chcete se dozvědět jak obchodovat s komoditami?

Zaregistrujte se ZDARMA na nadcházející webinář JAK ZAČÍT OBCHODOVAT S KOMODITAMI. Buďte o krok blíže k finanční nezávislosti!Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00