Search
Close this search box.

3 akcie v oblasti zdravotnictví, které by podle Wall Street mohly vzrůst až o 28 %

Akcie zdravotnických společností, které byly na začátku pandemie považovány za favority trhu, se v uplynulém půlroce výrazně propadly. Podle analytiků by biotechnologické skupiny jako je Moderna a Alnylam mohly v příštím roce vzrůst o 35 %, resp. 28 %. 


Akcie v oblasti zdravotní péče zažily v posledních letech neobvyklý vývoj. Na začátku pandemie byl tento sektor značně atraktivní, ale ke konci roku 2021 se opět ochladil.  

Zkušení investoři, kteří investují do zdravotnictví dobře vědí, že jejich oblíbené podniky stabilně rostou, i když se ceny jejich akcií aktuálně propadají. Zde uvádíme tři akcie zdravotnických společností, u nichž analytici Wall Street odhadují, že v nejbližší době dosáhnou zisku 28 % nebo více.  Moderna  


Akcie Moderny (NASDAQ: MRNA) klesly o více než 60 % z maxima, kterého dosáhly v srpnu loňského roku. Analytici, kteří akcie sledují, se domnívají, že mohou část těchto ztrát získat nazpět. Konsensuální cílová cena Moderny naznačuje, že by se mohlo jednat o 35% růst.  

Moderna prodává druhou nejúspěšnější vakcínu proti viru COVID-19 a to je jediné, co bude schopna v nejbližší době nabízet. Avšak tržní hodnota Moderny převyšovala hodnotu všech největších světových farmaceutických společností. 

Nedávná dohoda s japonskou vládou o dodávkách dalších 70 milionů dávek vakcín, by mohla v roce 2022 zvýšit příjmy nad očekávanou úroveň. Další vlna nákaz v Číně a Evropě je rovněž příznivým signálem pro letošní poptávku po vakcínách. Ve Spojených státech požádala společnost Moderna úřad FDA o povolení druhého boosteru své vakcíny proti COVID-19. 

Moderna si pravděpodobně nezaslouží tržní kapitalizaci ve výši 190 miliard dolarů, dokud nebude mít na kontě více než jeden produkt. Za tímto účelem firma v poslední době dosáhla významného pokroku. První účastník studie hodnotící experimentální vakcínu proti HIV nedávno obdržel první dávku. Alnylam 


Společnost Alnylam (NASDAQ: ALNY) nebyla v nedávných měsících tak ostře napadána jako mnoho jejích biotechnologických vrstevníků. Od svého vrcholu v říjnu loňského roku se akcie propadly přibližně o 21 %. 

Analytici investičních bank, kteří skupinu Alnylam sledují, se domnívají, že má dobrou šanci na zotavení a další vzestup. Konsensuální cílová cena pro Alnylam představuje 28% prémii oproti jeho současné ceně. 

Akcie biotechnologických společností byly pod velkým tlakem, kterému se Alnylam převážně vyhnul. Rostoucí prodeje několika nových léků brání investorům v tom, aby se mohli vrhnout na trh, jak by se slušelo. Prodeje produktů v roce 2021 byly o 83 % vyšší než v roce 2020.  

Pokud se zaměříme na budoucnost, Alnylam by mohla získat obrovskou finanční podporu, bude-li nedávno podaná žaloba na porušení patentu proti společnostem Moderna a Pfizer u soudu úspěšná.   Doximity  


Doximity (NYSE: DOCS) je další akcií, která dosáhla svého vrcholu loni v říjnu. Od vrcholu však ztratila téměř polovinu své hodnoty. Očekává se však, že se akcie této sociální platformy pro zdravotníky vzpamatují. Hodnota akcie je v současné době o 32 % vyšší než její cena.  

Nejedná se zrovna o firmu zabývající se poskytováním zdravotní péče na dálku, ale o sociální síť, která zajišťuje přísun novinek pro přibližně 350 000 aktivních poskytovatelů zdravotní péče. Jednou z nejpopulárnějších funkcí Doximity je však aplikace, která je v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů a kterou mohou lékaři používat ke kontaktování pacientů přímo ze smartphonů. 

Doximity Dialer je efektivní platforma, neboť nezáleží na tom, kterého poskytovatele zdravotních služeb si pacient vybere, nebo ke kterým aplikacím má přístup. Pomocí nástroje Doximity Dialer se mohou lékaři rychle spojit s pacienty pomocí jejich telefonních čísel.  

Ve třetím kvartále, který skončil 31. prosince, společnost vykázala upravený zisk před úroky, zdaněním, odpisy a amortizací (EBITDA), který se meziročně více než zdvojnásobil na 47 milionů dolarů. To představuje působivých 48 % celkových příjmů za kvartál. Díky silným ziskovým maržím a aplikaci pro lékaře má Doximity velkou příležitost letos překonat cílovou cenu a v dlouhodobém horizontu se tak vyšplhat mnohem výše. 


Cory Renauer  
The Motley Fool  


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05