Search
Close this search box.

3 akcie, které se vyplatí držet na dalších 20 let

20 let je poměrně dlouhá doba, pokud se bavíme o investování do akcií. V průběhu tohoto období se odehrálo nespočet událostí, které měly značný vliv na výkonnost akciového trhu. Které tři akcie se vyplatí držet na dalších 20 let?  


Od událostí souvisejících s 11. zářím 2001, přes prasknutí internetové bubliny, různé válečné události, americká hypoteční krize a následné ekonomické recese, až po současnou situaci s pandemií a její přetrvávající dopady, se zdá být vždy významnou změnou.  

Neočekávané události jsou jevy, které vždy nastanou, ale to neznamená, že byste se měli vyhnout dlouhodobému investování. Znamená to jen vybrat osvědčené společnosti, které budou prosperovat bez ohledu na okolnosti.  

Abychom vám usnadnili tento výběr z nepřeberného množství společností, níže uvádíme tři akciové tituly, které mají dlouhodobou konkurenční výhodu. Akcionářům by tak měli i nadále poskytovat výnosy v průběhu příštích 20 let.  Amazon  

Amazon se stal všeobecně známý tím, že prodává téměř vše, co lze nakoupit online, a to levně s rychlým doručením objednávky. Amazon má širokou škálu produktů a služeb navržených tak, aby přilákaly a udržely zákazníky. Například Amazon Prime je předplacená služba, která poskytuje rychlou a bezplatnou expedici produktů.   

Zákazníkům také nabízí řadu dalších služeb, včetně streamování, za které Amazon utratil kolem 8,5 miliardy dolarů, a podařilo se mu koupit společnost MGM Studios za účelem produkce video obsahu.  

Kromě svých online a kamenných maloobchodních činností provozuje Amazon jeho cloudovou divizi Amazon Web Services. Jeho cloudová platforma má dominantní postavení s 32 % podílem na trhu. Za prvních devět měsíců vzrostly tržby cloudového segmentu o více než 36 % na 44,4 miliardy dolarů, což představuje zhruba 62 % provozních příjmů společnosti.  

V roce 2020 činil provozní příjem Amazonu 22,9 miliardy dolarů, což je pětkrát více než tomu bylo v roce 2016. V letošním roce se mu podařilo vygenerovat tržby ve výši 21,4 miliardy dolarů, a to za pouhých devět měsíců.    Costco  

Společnost Costco se mezi spotřebiteli stala obecně známá pro své zboží a služby s vysokou kvalitou, a to za relativně nízkou cenu. Na konci posledního fiskálního roku vzrostl celkový počet zákazníků na 61,7 milionů (před pěti lety se jednalo o 49,4 milionů).  

Nejen, že se společnosti podařilo získat nové zákazníky, ale také udržet ty stávající. Stále je tu prostor pro růst. Costco nyní plánuje postavit 100 nových skladů, a to během následujících pěti let. Provozní příjem z roku 2017 činil 4,1 miliardy dolarů, kdežto v roce 2020 byl příjem 6,7 miliardy dolarů.  Walmart  

Walmart se stal známý tím, že poskytuje nízké ceny u velkého množství produktů, které konkurenti těžko podbízejí. Společnost udržuje náklady na nízké úrovni a tyto úspory tak přenáší na své zákazníky. Walmart tak za posledních 60 let dokázal zdokonalit svoje podnikání.  

Walmart svůj první online e-shop spustil před více než 20 lety, ale v posledních pěti až šesti letech zvýšil úsilí se prosadit v online světě, kde i nadále investuje a šíří tak povědomí o jeho značce, aby si zachoval konkurenceschopnost. V letošním roce Walmart odhaduje, že jeho výdaje na vylepšení dodavatelského řetězce, automatizace procesů se budou pohybovat ve výši 14 miliard dolarů.  

V loňském roce zrychlil růst jeho provozních příjmů. Příjmy tak vzrostly o více než 9 % na 23,4 miliard dolarů. Za prvních devět měsíců letošního roku vzrostl jeho upravený zisk o téměř 16 %.  Co si z toho odnese investor?  

I přesto, že výše zmiňované společnosti mají různé obchodní modely, mají však společný jeden aspekt – orientace na zákazníky. Všechny tři společnosti dosáhli impozantního úspěchu, ale stále hladoví po expanzi. Což je pro investory velmi dobrá zpráva, jelikož mohou tak očekávat silný růst a zhodnocení investic.  Lawrence Rothman  
The Motley Fool 


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00