Search
Close this search box.

3 akcie, které jsou odolné vůči inflaci

Inflace, která minulý měsíc zasáhla Spojené státy, za posledních 31 let dosáhla historického maxima. Vysoká míra inflace způsobuje technologickým akciím velké problémy s růstem. Kromě toho, že rostoucí inflace způsobuje růst nákladů na pracovního sílu, snižuje také hodnotu dlouhodobého růstu tržeb.  


Někteří investoři jsou v pokušení a zvažují, zda by měli vyprodat všechny své technologické akcie kvůli rostoucí inflaci. Investoři by měli být více obezřetnější, zejména pokud se jedná o technologické tituly. Pojďme se blíže podívat na to, proč zrovna tyto tři tech akcie by měly být odolné v inflačním prostředí.  Amazon  

Společnost Amazon je poměrně dobře izolován od inflace, a to ze tří jednoduchých důvodů. Prvním důvodem je to, že vyšší ceny u kamenných prodejců by měli spotřebitele motivovat k nákupu levnějších produktů v online prostředí.  

Druhým důvodem je, že Amazon si získává loajalitu svých zákazníků ve svém ekosystému Prime, který poskytuje exkluzivní slevy, možnosti dopravy zdarma a další benefity, a to pro více než 200 milionů předplatitelů. Tento nákupní ekosystém se pravděpodobně stane silným magnetem a přitáhne ještě více nakupujících, jakmile se inflace bude zhoršovat.      

A posledním důvodem, proč si Amazon může dovolit prodávat své produkty za nižší ceny je to, že většina svých zisků generuje ze svého cloudového podnikání, které má obvykle vyšší marži, než je samotný sektor e-commerce (AWS – Amazon Web Services).  

Amazon jako vlastník největší cloudové infrastruktury na světě je ve výhodné pozici, co se týče cenotvorby. Zároveň jeho uživatelé, kteří využívají jeho cloudových služeb se jen tak od cloudu neodpojí, a to i přesto že rostou jejich další náklady.  

Symbiotický vztah mezi těmito dvěma rostoucími sektory by měl z Amazonu učinit silného hráče odolný vůči inflaci, i přesto že by jeho maloobchodní činnost čelila problémům v důsledku pandemie. Cena jeho akcií nejsou zrovna nejlevnější, ale fakt že jeho podnikání je relativně odolné v inflačním prostředí, ospravedlňuje prémiovou cenu.  Salesforce  

Společnost Salesforce je dalším lídrem na poli cloudového softwaru, který se nijak nemusí trápit inflací. Provozuje největší cloudovou platformu pro správu a řízení vztahů se zákazníky (CRM), která umožňuje velkým zákazníkům sledovat a analyzovat tyto vztahy.  

Krátkodobý růst zisků společnosti Salesforce nedávno zažil poměrně kostrbatou trajektorii, a to zejména kvůli akvizici platformy Slack za 27,7 miliardy dolarů a následně došlo k účetním změnám související s investicemi.  

Kromě sledování vztahů se zákazníky, služby Salesforce také pomáhají společnostem zefektivňovat jejich provoz, snižovat závislost zaměstnanců u specifických úkolů a činit lepší rozhodnutí na základě dat.  

Poptávka trhu po těchto službách by měla zůstat stabilní, a to bez ohledu na výši inflace. Podobně jako u Amazonu je Salesforce technologickým titulem, který si zaslouží pozornost, obzvlášť pokud se jedná o investování v inflačním prostředí.  Palo Alto Networks  

A do třetice všeho dobrého – společnost Palo Alto Networks působí v oblasti kybernetické bezpečnosti by měla být taktéž odolná vůči inflaci. Bez ohledu na makroekonomický vývoj, by zákazníci měli i nadále pokračovat ve využívání jejich služeb.         

Investoři by měli vyhledávat společnosti zabývající se kybernetickou bezpečností, které poskytují dobrou rovnováhu mezi růstem a hodnotou. Palo Alto Networks je lídrem na trhu, co se týče firewallových zařízeních, a zároveň za poslední dva roky agresivně rozšiřuje svoje produkty napříč AI (umělá inteligence).  

Palo Alto Networks v současnosti obsluhuje více než 85 000 zákazníků ve více než 150 zemích. Očekává se, že letos jeho tržby vzrostou o 26 až 27 %, přičemž většina tohoto růstu pochází z nových služeb v oblasti cloudu a AI.  

Jeho akcie se na první pohled mohou zdát příliš drahé, ale mnoho investorů oceňuje společnosti kybernetické bezpečnosti na základě jejich tržeb místo jejich zisků. Podle tohoto měřítka se Palo Alto Networks obchoduje s pouhými osminásobky tržeb, což z něj dělá výhodnou koupi ve srovnání s dalšími kybernetickými giganty jako je CrowdStrike nebo Cloudflare.        


Leo Sun  
The Motley Sun 


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00