Search
Close this search box.

2 vítězné akcie, které překvapily letošní rok 2021

Po impozantním růstu na konci roku, který vystřelil indexy Dow Jones Industrial Average (DJIA) a S&P 500 na historická maxima, lze jednoznačně namítnout, že by si Wall Street mohl na chvíli oddechnout. 


Rok 2021 zaznamenal četné příběhy investorů, kteří letošní rok zakončili úspěšně. Hlavní světové indexy zaznamenali značné zisky, které překvapily většinu investorů, kteří měli podezření z toho, že se trh nedokáže zotavit kvůli zuřící pandemii.  

Některé individuální akcie, které během roku 2021 zaznamenaly velké tržby, překvapili mnoho lidí. Mezi takové podniky se řadí automobilka Ford Motor Company a Signature Bank. Níže si uvedeme důvody, proč zrovna tyto společnosti.  Ford se přesouvá na vyšší rychlostní stupeň  

Ford vstoupil do roku 2021 s pozitivním impulsem, když se vzpamatoval ze svého sedmiletého propadu, který trval od roku 2013 do března roku 2021. Mnozí se obávali toho, že tento výrobce automobilů zůstane pozadu, přičemž průkopník elektrických vozidel Tesla si vybudoval mnohaletý náskok, zatímco Ford a jeho vrstevníci zaostávají ve vývoji.  

Ford se však dokázal odrazit. Je velmi pozoruhodné, že konvenční automobilky poháněné fosilním palivem zaznamenali obrovskou poptávku. Ford odvedl skvělou práci, když se v průběhu pandemie potýkal s problémy dodavatelského řetězce, a i přesto dokázal zvýšit prodeje vozidel. Vysoká poptávka byla zejména z kategorie vozů z řad SUV, které přinášely Fordu poměrně zajímavé zisky.  

Z dlouhodobé hlediska automobilka Ford přesvědčila řadu investorů, že její modernizační úsilí může přinášet ovoce. Nedílnou součástí jeho plánu je vývoj a výroba elektrického pickupu F-150, který by měl být uveden na trh začátkem příštího roku. Ford však dokonce zaznamenává poptávku po svých stávajících řadách plně elektrických a hybridních vozidel, zejména model Mustang Mach-E. Bankovnictví a velké zisky  

V letošním roce impozantní nárůst také zaznamenala Signature Bank, která vzrostla o 137 %. Vzhledem k tomu, že odvětví finančního sektoru si prošlo řadou problémů, mnoho investorů tak nedokázalo odhadnout potenciál této banky se sídlem v New Yorku, která těžce profitovala v kryptoměnovém prostoru.  

Hlavním rozlišovacím rysem banky Signature je platforma Signet, která zpracovává platby v reálném čase. S využitím technologie blockchainu Signet usnadňuje okamžité transakce, který je zejména praktický pro krypto investory, kteří obchodují nepřetržitě (24/7).  

Aby mohli uživatelé používat platformu Signet, musí nejprve vložit hotovost jako zálohu, což samotné bance Signature pomohlo dramaticky zvýšit její aktiva, a to při velmi nízkých kapitálových nákladech. Výkonnost kryptoměn znovu probudila zájem o finanční infrastrukturu, která je základem pro obchodování s digitálními aktivy, a to pomohlo generovat rekordní zisky pro Signature.  

Není však zaručeno to, zda trend s kryptoměnami bude v roce 2022 stále pokračovat. Pokud by trend nepokračoval, a snížil by se objem obchodů s kryptoměnami, Signature Bank je schopna využít inovace, aby tak svět kryptoměn poslala o krok vpřed.  


Dan Kaplinger  
The Motley Fool  


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00