Search
Close this search box.

2 růstové akcie, které se v roce 2022 vyplatí nakoupit místo Bitcoinu

Není pochyb o tom, že kryptoměny mají obrovský potenciál ve světě, který se neustále digitalizuje. Tato část ekonomika zažívá doslova boom, takže není překvapením, že poptávka po těchto měnách nadále roste. Kryptoměny sice nabízejí velký potenciál návratnosti, ale za to jsou velmi volatilní.  


Bitcoin je sice lídrem mezi kryptoměnami, ale co investory trápí, je volatilita. Růstové akcie jsou rovněž volatilní, nicméně pokud cena akcií solidního podniku prudce klesne, investoři se mohou podívat na výnosy a ziskový potenciál společnosti, aby si tak mohli udělat celkovou představu o tom, kam se akcie dlouhodobě ubírají.  

Na druhou stranu analyzovat kryptoměny po prudkém poklesu ceny je ekvivalentní tomu, jako najít jehlu v kupce sena. Naštěstí se nám podařilo identifikovat dvě nenápadné růstové akcie, které by vám potenciálně mohly generovat slušný zisk. Řeč je o DocuSign a Trade Desk.  DocuSign  

DocuSign je populární služba, která firmám pomáhá elektronicky připravovat, podepisovat a spravovat smlouvy a dohody. V současné době má více než 1 miliardu aktivních uživatelů, kteří se spoléhají na jeho řešení cloudových dokumentů, a zároveň roste rychlým tempem.  

Tržby společnosti DocuSign se za poslední tři roky zvýšily o 179 % a dosáhly zisku v hodnotě 1,9 miliardy dolarů. Avšak cena akcií se nedávno propadla po neuspokojivém reportu o výdělcích. Generální ředitel Dan Springer uvedl, že po šesti čtvrtletích zrychleného růstu se zákazníci vrátili k normalizovanějším nákupním vzorcům. 

Jak ale tzv. normalizovaný nákupní vzorec vypadá? Před pandemií ve fiskálním roce 2020 vykázala společnost robustní růst tržeb až o 39 %. To však neznamená nutně, že budoucí růst bude odpovídat tempu fiskálního roku 2021, ale během pandemie zjevně došlo ke skoku, když se podniky vrhly na digitální provoz. 

Růst společnosti DocuSign se ve čtvrtém kvartálu roku 2021 meziročně zrychlil na 57 %. Vedení zároveň odhaduje, že by služby DocuSign mohly oslovit adresovatelný trh, který potenciálně může generovat příjmy až ve výši 50 miliard dolarů. V blízké budoucnosti DocuSign zvažuje navýšit výdaje na prodejní kapacitu, odborná školení a terénní podporu, aby urychlil expanzi své zákaznické základny.      Trade Desk  

Trade Desk je platforma pro správu reklamy, která v poslední době zažívá explozivní růst, neboť média se stále více digitalizují. Její akcie za poslední tři roky vzrostly o 539 %, ale během posledního roku měly horší výkonnost – v době psaní tohoto článku vzrostly o 5,8 %.  

Zrychlený růst na trhu digitální reklamy, zejména s rostoucím zájmem inzerentů o zobrazování reklam divákům, by se mohl v následujících letech pro Trade Desk stát přínosem, vezmeme-li v úvahu, že Trade Desk má přístup k rozsáhlému portfoliu televizních reklam a připojených zařízení.  

Platforma byla spuštěna v roce 2011 a to poté, co její zakladatel Jeff Green rozpoznal velkou neefektivnost internetové reklamy. Green dříve pracoval ve společnosti Microsoft, kde dohlížel na vývoj reklamního softwaru AdECN.  

Trade Desk v podstatě pomáhá velkým reklamním agenturám a technologickým společnostem spravovat jejich reklamní kampaně, které jsou založené na reálných datech. Vzhledem k tomu, že se výdaje na reklamu v loňském roce zvedly, růst výnosů se v prvních třech kvartálech zrychlil o 55 %.  

Podle IDC se odhaduje, že celkový reklamní trh v příštích třech letech vzroste ze 750 miliard dolarů na více než 1 bilion dolarů. Green věří, že veškerá reklama bude jednoho dne digitální. Jeho společnost má tak obrovský růstový potenciál.  

Akcie Trade Desku jsou relativně drahé a obchodují se s poměrem ceny k zisku 93, na základě upravených zisků za poslední čtyři kvartály. Nicméně pokud se akciový trh v blízké době propadne, je výhodnější nakoupit akcie růstového byznysu, který produkuje zisk než digitální měnu, která v podstatě nic neprodukuje, a je velmi obtížné ji analyzovat.  


John Ballard 
The Motley Fool   


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00