Search
Close this search box.

2 nejlepší akcie umělé inteligence pro rok 2022

Umělá inteligence se rychle stává základním kamenem podnikatelských aktivit. Zejména umožňuje podnikům optimalizovat jejich pracovní sílu a zajistit, aby jejich zaměstnanci byli co možná nejefektivnější. Rostoucí digitalizace má obrovský dopad na moderní pracovní svět. 


AI (umělá inteligence) pravděpodobně nepřevezme vládu nad světem a nevyřadí každého člověka z práce, ale spíše lidem pomůže, aby mohli efektivněji vykonávat práci. Dva příklady společností, které usilují o propojení AI s pracovním světem jsou UiPath a Docebo. Níže uvádíme důvody, proč může být výhodné nakoupit tyto dvě akcie a držet je tak na další desetiletí. UiPath: Automatizace umělé inteligence 

UiPath zvyšuje efektivitu podniků tím, že vytváří roboty pro vykonávání automatizovaných úkolů. IT profesionálové jsou často nuceni dělat méně kvalifikovanější či poloautomatizované úkoly, které se mohou zdát celkem zbytečné, jelikož náročnější úkoly jsou prioritou. 

UiPath tento problém vyřešil, aby se profesionálové mohli zaměřit na jejich primární pracovní náplň. Pomocí robotické automatizace procesů – jedná se o technologii, která umožňuje nasadit softwarového bota, který automatizuje jednoduché úkoly. Softwaroví roboti jsou inteligentní a jsou schopni zpracovat menší automatizované procesy až po komplexnější úkony.  

Roboti od společnosti UiPath mohou pracovat nezávisle, což umožňuje pracovníkům soustředit se na jiné důležitější úkoly. Významnými klienty UiPath je například americká NASA s dalšími 9 100 zákazníky. 

Výsledky za druhý kvartál (končící 31. července) byly silné a vykazovaly meziroční nárůst tržeb o 40 % na 196 milionů dolarů. Vysoká marže by mohla podniku umožnit, aby byl v budoucnu ziskový, ale UiPath dnes utrácí 90 % svého hrubého zisku na prodej a marketing. Tlak, který je vyvíjen na marketing má za následek čistou ztrátu ve výši 100 milionů dolarů a záporný peněžní tok ve výši 28 milionů dolarů v období první dvou čtvrtletí. 

Náklady na prodej a marketing jsou znepokojivé. V tomto kvartálu rostly náklady na prodej a marketing rychleji než samotné příjmy, což jasně naznačuje, že UiPath utrail o 60 % více, a to pouze za účelem, aby mohl generovat o 40 % více příjmů. Pokud však UiPath dokáže přilákat zákazníky, mají tendenci svůj vztah časem upevňovat. Není pochyb o tom, že se umělá inteligence bude postupně stávat důležitější součástí obchodního světa, a UiPath právě stojí uprostřed tohoto milníkuDocebo: Využití umělé inteligence ke školení zaměstnanců 

Společnost Docebo se zaměřuje na menší, přesto důležitý segment podniků. Docebo využívá umělou inteligenci k tomu, aby podnikům budoval a zaváděl vzdělávací a školící moduly pro své zaměstnance.  S Docebo mohou společnosti nahrávat dokumenty a nechat jejich systémy AI zpracovávat materiály k vytvoření vzdělávacího modulu. 

Následně se pak nasazují tyto výukové moduly pro pracovníky, a zároveň dokážou sledovat jejich progres a nastavit školení tak, aby bylo co nejefektivnější. Pokud například zaměstnanec správně odpovídá na otázky a osvojí si tak školící materiál, Docebo dokáže rozeznat to, že zaměstnanec si osvojil výukový materiál a předloží mu tak nové moduly. 

Důležité je také zmínit, že Docebo toho dělá mnohem více než jen tvorbu školících modulů na základě interních dokumentů. Společnosti jej využívají k tomu, aby své pracovníky naučili novým dovednostem k rozvoji profesní dráhy. 50 % zákazníků společnosti Docebo používá jeho software k vytváření vzdělávacích materiálů. 

Docebo má zatím přes 2 600 zákazníků. Ve třetím kvartále letošního roku navýšil své tržby o 68 %, což je oproti loňskému roku skok o 27 milionů dolarů. I přesto, že se jedná o malý podnik, je ziskový. Společnost dokázala vydělat ve třetím kvartále 700 000 dolarů a nachází se v podstatě na bodu zlomu generující volný peněžní tok – předchozí kvartál Docebo vykázal negativní volný peněžní tok ve výši pouhých 1 milionu dolarů. 

Podnik pro své přínosy získal řadu ocenění ve srovnání s tradičními systémy řízení výuky a Docebo roste dvakrát rychleji než celé odvětví. Navzdory tomuto úspěchu existují určitá rizika. 

Docebo je narušitelem odvětví, který by do roku 2025 mohl dosahovat ročních tržeb ve výši 30 miliard dolarů, a pokud bude schopen i nadále zákazníkům servírovat kvalitní služby, budoucí růst by mohl být impozantní. 


Jamie Louko
The Motley Fool 


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00