Search
Close this search box.

Wells Fargo se zavázala zaplatit 300 milionů dolarů za vypořádání sporu s akcionáři

Podle zveřejněných dokumentů, které byly v úterý předloženy americkému soudu, se banka Wells Fargo zavázala zaplatit 300 milionů dolarů za vypořádání žaloby ze strany akcionářů. Ti tvrdí, že banka zastírala a vnucovala klientům nepotřebné pojištění na automobily. 


Organizace Construction Laborers Pension Trust, která se ujala vedení hromadné žaloby podané ve prospěch investorů, u federálního soudu v San Francisku uvedla, že Wells Fargo a její bývalý generální ředitel Timothy Sloan se dohodli na vzájemném vypořádání.

Banka však nepřiznala svůj prohřešek. Dohodu musí schválit americký soudce James Donato, který na případ dohlíží. Soudní proces v této kauze je naplánován na 27. února.

„Ačkoli s obviněními nesouhlasíme, jsme rádi, že se nám podařilo tento problém vyřešit,“  uvedl v prohlášení mluvčí společnosti Wells Fargo. Advokát, který Sloana zastupuje, na dotaz o komentář bezprostředně neodpověděl.

Scott Saham z advokátní kanceláře Robbins Geller Rudman & Dowd, která zastupuje akcionáře společnosti Wells Fargo, uvedl, že vypořádání „je součástí nápravy celé škály škod, které vznikají ve složitých případech podvodů“.

Wells Fargo v červenci 2017 uvedla, že statisícům zákazníků bylo zbytečně strháváno „pojištění na ochranu zástavy“, které pokrývá úvěry na automobily v případě, že dlužníci nejsou pojištěni. Banka dále sdělila, že se o pochybnostech dozvěděla již o rok dříve.

Akcionáři podali v roce 2018 žalobu, v níž tvrdili, že je Wells Fargo oklamala, když Sloan v listopadu 2016 na dotaz ohledně prodejních praktik a kultury banky uvedl, že si „není vědom žádných nesrovnalostí“.

Žaloba se týkala odškodnění investorů, kteří nakoupili akcie společnosti Wells Fargo v období od 3. listopadu 2016 do 3. srpna 2017, tedy den předtím, než banka zveřejnila další skutečnosti.

V roce 2018 se Wells Fargo dohodla, že zaplatí 1 miliardu dolarů americkým regulačním orgánům, aby tak urovnala prověřování svých praktik v oblasti pojištění automobilů a hypoték.


Zdroj: Investing.com

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05