Search
Close this search box.

Wall Street zakončila obchodní týden výrazným poklesem. Oproti jeho začátku však mírně zpevnila

Hlavní index newyorské burzy v pátek odepsal více než jedno procento. Důvodem jsou šířící se otázky kolem stability amerického bankovního sektoru. Klidu nepřidaly ani potíže druhé největší švýcarské banky Credit Suisse. Celkově však Wall Street za uplynulý týden asi o 2,5 procenta zpevnila. Slušně se drží technologický segment.


Páteční obchodování na newyorské burze skončilo v červených číslech. Hlavní index S&P 500 odepsal více než jedno procento, podobně jako Dow Jones Industrial Average.

Technologický index Nasdaq oslabil méně, a to jen o 0,74 procenta. Na vině je především přetrvávající nejistota ohledně dalšího vývoje bankovního sektoru v USA.

V týdenním srovnání však Wall Street celkem obstála. Index S&P 500 během uplynulého týdne zpevnil o více než 2,5 procenta, index Dow Jones Industrial Average zůstal prakticky beze změny, technologický index Nasdaq dokonce přidal asi 5,6 procenta.

Vývoj na newyorské burze je poznamenán právě děním v bankovním sektoru, což se odráží i v dílčím indexu S&P Banking Index.

Ten během posledních dvou týdnů odepsal přes 4,5 procenta, což je největší dvoutýdenní propad od března 2020, kdy se ohnisko koronavirové pandemie přeneslo z Číny do Evropy a později do USA.

„Tato minibankovní krize zvýšila pravděpodobnost recese a zpomalení růstové trajektorie americké ekonomiky. Je přirozené, aby Fed alespoň znovu prověřil svůj postup proti inflaci“, uvedl pro agenturu Reuters Oliver Pursche, viceprezident poradenské společnosti Wealthspire Advisors.


Zdroj: Culp (Reuters)

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05