Virgin Galactic nyní se potýká s potížemi při výrobě svých raket pro vesmírnou turistiku. Společnost od samého počátku navrhuje jak rakety, tak i svou mateřskou palubu. Je však akcie Virgin Galactic investicí, po které se mají investoři ohlížet?
Spolupráce s Boeingem
Dohoda mezi Boeingem a Virgin Galactic prostřednictvím společnosti Aurora Flight Sciences je poměrně jednoduchá.
Tato spolupráce by měla přispět k vývoji a expertíze společnosti Boeing. Navíc Aurora vyrábí výškové letouny, bezpilotní letouny a městská dopravní vozidla.
Virgin Galactic se však blíží k zahájení komerčního provozu a zná výhody a nevýhody vyvinuté technologie. Zřejmě chce svěřit určité aspekty konstrukčního procesu někomu, kdo s tím má více zkušeností.
Velké ambice
Generální ředitel Michael Colglazier uvedl, že Aurora by měla usnadnit výrobu mateřské lodi a zároveň zjednodušit její údržbu.
Virgin Galactic stále touží uskutečnit 400 letů ročně z amerického kosmodromu se dvěma novými mateřskými loděmi.
Odhaduje se, že tyto letouny budou zařazené do provozu v roce 2025. To je v případě uvedení nového letounu na trh poměrně brzy, což zvyšuje rizikovost letu.
Slibná budoucnost
Pokud dohoda se společností Aurora skutečně umožní Virgin Galactic dosáhnout rychlejšího rozvoje, může to být pro ni velmi přínosné.
V tiskové zprávě z minulého týdne se uvádí jako cíl 400 letů ročně ze zřízeného kosmodromu, avšak načasování tohoto plánu je zatím nejednoznačné.
Aktuální cena letenky do vesmíru byla stanovená na 400 000 dolarů za pasažéra. Celková kapacita je šest míst na jednu kosmickou raketu. To představuje potenciální tržby ve výši přibližně 960 milionů dolarů ročně.
Současná tržní kapitalizace společnosti Virgin Galactic činí 1,9 miliardy dolarů. Pokud se jí podaří rozjet a začít expandovat v oblasti vesmírné turistiky, může akcie Virgin Galactic být perspektivní růstovou investicí.
Zdroj: The Motley Fool