Search
Close this search box.

Vakcína Pfizer získala plnou autorizaci od Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv. Trh to ocenil

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) udělil plný souhlas s užitím vakcíny proti koronaviru od firem Pfizer a BioNTech. Pro obě farmaceutické firmy jde o nesmírně důležitou zprávu, díky níž si mohou zajistit byznys na roky dopředu.


Plná autorizace vakcíny Comirnaty z dílny společností Pfizer a BioNTech se týká užití pro lidi ve věku 16 a více let. Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA – Food and Drug Administration) tak firmám udělil zelenou pro fakticky volné nabízení očkovací látky na trhu. A to klidně přímo spotřebitelům.

Doposud totiž byla autorizace takzvaně podmínečná, respektive pouze pro emergentní použití. To znamená, že jakmile by pandemie koronaviru pominula, pominula by také možnost vakcínu pro očkování dodávat. Pro Pfizer i BioNTech se jedná o důležitý milník, neboť dodávky očkovací látky proti viru SARS-CoV-2 jim v právě probíhajícím roce zajistily značnou část příjmů. Jen v případě společnosti Pfizer se tento podíl za celý letošní rok odhaduje na více než 40 procent.

Investoři zprávu o plné autorizaci vakcíny Comirnaty náležitě ocenili. Akcie společnosti Pfizer bezprostředně posílily o více než čtyři procenta. Svůj zisk stihly ještě během dne částečně umazat, nicméně pondělní obchodování uzavřely asi o 2,5 procenta silnější než v pátek.

Cenový skok akcií společnosti BioNTech byl ještě mohutnější. Posílily totiž o více než deset procent a závěrečná cena byla v pondělí asi o osm procent výše než páteční závěr. Jen za posledních pět dní akcie BioNTech zpevnily o 18 procent. Od začátku letošního roku pak zhodnotily o neuvěřitelných 342 procent.


O´donnell, Mishra, Reuters
Warrier, Yahoo! Finance
Rexaline, Benzinga.com

Chcete se dozvědět jak efektivně obchodovat?

Pokud vás baví obchodování, a rádi byste se dozvěděli jak profitovat pomocí platformy MetaTrader 5, zaregistrujte se ZDARMA na nadcházející webinář a buďte o krok blíže k finanční nezávislosti!Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00