Search
Close this search box.

Trh práce ve Spojeném království se v prosinci opět uklidnil

V úterý podle průzkumu mezi náboráři zveřejněného v prosinci, britský trh práce ochladl, což může zmírnit obavy britské centrální banky (Bank of England) z rizik dlouhodobých inflačních tlaků.


Měsíční index volných pracovních míst, který sestavuje profesní organizace Recruitment and Employment Confederation a účetní organizace KPMG, klesl minulý měsíc na 53,0 bodů, což je nejnižší hodnota od února roku 2021, a to z listopadové hodnoty 54,1.

Nástupní platy pro stálé zaměstnance a mzdové sazby pro dočasné pracovníky rostly nejnižším tempem od dubna roku 2021, podobně jako jejich průměrná úroveň v několika letech před pandemií.

„Zpomalení růstu počtu pracovních míst na dobu neurčitou není během prosince nic neobvyklého“ uvedl výkonný ředitel společnosti REC Neil Carberry.

„Personalisté nám sdělili, že k tomu přispělo i to, že firmy kvůli vysoké inflaci a ekonomické nejistotě odsunuly nábor až na leden.“

Podle většiny ekonomů oslovených agenturou Reuters se zdá, že britská ekonomika v letošním roce oslabí, a průzkumy mezi podnikateli vykazují ochlazující se cenové tlaky.

Bank of England se však obává, že dvouciferná inflace se vžije do psychiky veřejnosti, a je pravděpodobné, že následující měsíc opět zvedne úrokové sazby.

„Celkový vývoj trhu práce je stále robustní, i přesto, že pokles v sektorech, jako je stavebnictví, je obzvláště znepokojující vzhledem k jeho významnosti pro stabilitu ekonomiky,“ dodal Carberry.


Zdroj: tradingview.com

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05