Search
Close this search box.

Toyota představí svým dodavatelům změny v tříletém plánu v segmentu elektromobilů

Očekává se, že počátkem následujícího roku automobilka Toyota nastíní klíčovým dodavatelům změny své strategie v oblasti výroby elektromobilů, neboť se snaží snížit cenovou a výkonnostní propast oproti vedoucím výrobcům jako je Tesla.


Přední japonská automobilka by měla detailně popsat změny v plánu pro elektromobily do začátku roku 2026 a sdělit tyto úpravy svým hlavním dodavatelům.

Toyota aktuálně hledá způsoby, jak zlepšit konkurenceschopnost svých vozů, které se chystají v této dekádě. Zřejmě zvažuje zlepšit celkovou výkonnost elektromobilů. 

Změny však mohou vést ke zpoždění některých vývojových plánů, které byly původně naplánovány na tříleté období, uvedl jeden ze zdrojů. 

Toyota se chystá v únoru uspořádat velké setkání dodavatelů, což bude první takové celosvětové setkání dodavatelů od začátku pandemie.

Automobilka ve svém oficiálním prohlášení uvedla, že neustále aktivně diskutuje a spolupracuje s klíčovými dodavateli a partnery, aby dosáhla uhlíkové neutrality. Uvedla však, že nemá k dispozici žádné nové údaje o projektech vývoje elektrických vozidel.

Podle analytiků dosáhla Tesla ve třetím čtvrtletí téměř osmkrát vyššího zisku na jedno vozidlo než Toyota, mimo jiné díky schopnosti zjednodušit výrobu elektromobilů a efektivně snižovat náklady.

Japonská automobilka nyní reviduje třífázový plán vývoje a uvedení na trh elektrických vozidel v hodnotě 30 miliard dolarů, který oznámila koncem loňského roku, uvedla v říjnu agentura Reuters.

Toyota s touto změnou přichází i přesto, že zastává názor, že hybridní vozidla poháněná benzínem a elektřinou, jejichž průkopníkem se stal model Prius, zůstanou klíčovou součástí přechodu k uhlíkově neutrální dopravě.


Zdroj: investing.com

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05