Search
Close this search box.

Tesla dodala za první letošní čtvrtletí rekordní počet vozidel svým zákazníkům

Nejhodnotnější automobilka světa Tesla má za sebou rekordní čtvrtletí co do počtu dodaných vozidel na trh. Jejich počet se meziročně zvýšil o více než dvě třetiny a Tesla mírně předčila očekávání trhu.


Akcie automobilky Tesla se zřejmě na začátku nového obchodního týdne vydají směrem vzhůru. Důvodem bude lepší než očekávaný počet dodaných vozidel svým koncovým zákazníkům za období od ledna do března letošního roku. Tesla prodala 310 048 elektromobilů, zatímco trh očekával necelých 309 tisíc. Meziročně se počet dodaných vozů automobilkou Tesla zvýšil o 68 procent.

Mírně za očekáváním ale zaostal objem produkce elektromobilů v prvním letošním kvartále. Tesla vyrobila 305 407 vozů, zatímco v předchozím čtvrtletí to bylo o 433 automobilů více. Přesto to lze považovat za úspěch, protože nepatrný mezičtvrtletní pokles výroby šel na vrub omezení výroby v Šanghaji kvůli epidemii covidu.

Tesla navíc může těžit z toho, že benzín zejména v Evropě výrazně zdražuje, a to kvůli válce na Ukrajině. Ceny pohonných hmot však rostly již předtím, a to prakticky po celém světě. Poptávka po elektromobilech tak zůstává silná, což Tesle hraje do karet.

Tento fakt si zjevně stihli uvědomit také investoři, kteří poptávku po akciích Tesly zvyšují. Jejich cena se za poslední měsíc zvedla téměř o 30 procent, akcie Tesly výrazně posilují od poloviny března. Přitom v porovnání se začátkem letošního roku jsou stále o necelou desetinu slabší, což jen signalizuje, že nyní je příhodná doba pro jejich koupi.


Jin, Sriram,
Reuters


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05