Search
Close this search box.

Technologické tituly v USA prudce vzrostly. V čele rally výrobci čipů Intel nebo NVIDIA

Akciové indexy na Wall Street ve čtvrtek posilovaly, a to o více než jedno procento. Mezi S&P 500 a Dow Jones Industrial Average ale vyčníval technologický Nasdaq, který si připsal bezmála dvě procenta. V čele rally stáli výrobci čipů.


Akcie americké technologické společnosti NVIDIA ve čtvrtek posílily skoro deset procent. V jednu chvíli se dokonce blížily 283 dolarům, což by bylo nejvýše od 4. ledna letošního roku. Během uplynulého měsíce stoupla tržní hodnota NVIDIA o 16,5 procenta, byť v porovnání s přelomem roku je stále asi o 6,5 procenta níže. Posledních několik dní však nastal dramatický obrat.

Totéž se dá říci také o společnosti Intel, která je rovněž jedním z předních světových výrobců čipů. Její akce během čtvrtku stouply o bezmála sedm procent, za posledních pět dní jsou výše dokonce o desetinu. Výrazný jednodenní přírůstek zaznamenaly také akcie Philadelphia SE semiconductor, jež připsaly více než pět procent.

„Předchozí poklesy vytvořily dobrou příležitost ke koupi. Lidé si konečně řekli, že je pro to ten správný okamžik. Vidí totiž, že technologie mají vyšší hodnotu, než na jaké se aktuálně nacházejí,“ uvedl pro agenturu Reuters Jake Dollarhide, výkonný ředitel společnosti Longbow Asset Management.

Akciím a zejména technologiím hrají v posledních několika dnech do karet poměrně příznivé zprávy, které přicházejí z americké ekonomiky. Poslední dvě hovoří o růstu indexu nákupních manažerů, který se v březnu dostal nejvýše za posledních osm měsíců. Druhou je pak pokles počtu žádostí o práci a pokles míry nezaměstnanosti na nejnižší úroveň za dva roky.


Valetkevich, Reuters
Mutikani, Reuters


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00