Search
Close this search box.

Tajné plány Applu, které chtějí získat vedoucí postavení na trhu zdravotnické péče

V uplynulých několika letech Apple vyvinul vlastní čip na zpracování dat ze senzorů pro sledování zdravotního stavu a wellness v hodinkách Apple Watch. Ve spolupráci s ministerstvem pro válečné veterány spustil funkci zdravotních záznamů v iPhonu a v hodinkách Apple Watch. Nedávno představil snímač srdečního tepu, který dokáže detekovat životu nebezpečné výkyvy srdečního tepu. 


Utajovaný projekt

Podle sdělení agentury Bloomberg pracuje Apple na přísně tajném projektu, který jí usnadní další vstup do oblasti zdravotnictví. 

Tato mise, která byla více než deset let utajována, spočívá ve sledování hladiny cukru u diabetiků bez nutnosti odebírat krev, což je jeden z nejbolestivějších aspektů probíhající léčby u pacienta.

Společnost Apple vyvinula neinvazivní způsob testování hladiny glukózy v krvi pomocí specializovaného křemíkového čipu určeného k použití v procesu označovaném jako optická absorpční spektroskopie. 

Podle této zprávy Apple v nedávné době dosáhl významných milníků a dostal se do fáze testování konceptu, což dokládá, že tato technologie je realizovatelná.

Apple plánuje technologii monitorování glukózy časem integrovat do svých hodinek Apple Watch.


Řešení časté stížnosti

Jedním z největších problémů pro osoby trpící cukrovkou je sledování hladiny cukru v krvi. Ve většině případů se pacient musí píchnout do prstu a pomocí kapky krve zjistit hladinu glukózy pomocí domácí testovací soupravy. 

Průměrnému diabetikovi se doporučuje testovat hladinu cukru v krvi čtyřikrát až desetkrát denně, což znamená velké množství vpichů do prstu, které se mohou brzy stát bolestivým úkonem.

Několik společností, jako například DexCom a Abbott Laboratories nabízejí řešení pro kontinuální monitorování glukózy, která umožňují měřit hladinu glukózy v reálném čase 24 hodin denně. 

Tyto přístroje zahrnují senzor nebo vodič zavedený pod kůži, který nepřetržitě detekuje a aktualizuje hladinu cukru v krvi a následně odesílá informace do monitorovacího zařízení. 


Poptávka a potenciál

Pro Apple by to mohl být velký byznys. Odhaduje se, že více než 10 % americké populace, tedy zhruba 34 milionů lidí, trpí cukrovkou. 

Celosvětově touto nemocí trpí asi 537 milionů lidí. Nicméně se očekává, že do roku 2030 se jejich počet zvýší na 643 milionů. Do roku 2045 by počet měl dosáhnout až 783 milionů.

Pokud bude Apple ve svém záměru úspěšný, mohl by se rychle na tomto trhu prosadit, který by měl do roku 2030 dosáhnout hodnoty ve výši 16 miliard dolarů.

Pro akcionáře by to byl nepochybně pozitivní počin, je však třeba jej vnímat v širším kontextu. 

Ve fiskálním roce 2022 (který skončil 24. září 2022) Apple dosáhl tržeb ve výši 394 miliard dolarů. 

I kdyby tento technologický titán ovládl zdravotnický segment, nový trh by byl v porovnání se stávajícími výnosy jen kapkou v moři.


Zdroj: The Motley Fool 

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00