Žádost o bankrot se týká pouze poboček WeWork v USA a Kanadě, uvedla společnost v tiskové zprávě. Společnost, která se zabývá sdílením kanceláří, vykázala závazky ve výši 10 až 50 miliard dolarů.
Společnost WeWork zažila v posledních letech jeden z nejpozoruhodnějších firemních pádů v nedávné historii USA. Společnost, jejíž hodnota byla v roce 2019 oceněna na 47 miliard dolarů, se před pěti lety pokusila vstoupit na burzu, ale neuspěla. Pandemie následně způsobila společnosti další ránu, jelikož mnoho firem náhle ukončilo své pronájmy.
Bývalý generální ředitel a spoluzakladatel Adam Neumann uvedl, že podání žádosti pro něj bylo „zklamáním“. „Bylo pro mě náročné sledovat, jak od roku 2019 WeWork nedokázal využít výhod služby, která je dnes relevantnější než kdykoli předtím,“ uvedl Neumann v prohlášení pro CNBC. „Věřím, že správná strategie a správný tým umožní společnosti WeWork úspěšný vzestup.“
Společnost WeWork debutovala prostřednictvím účelové akviziční společnosti v roce 2021, od té doby ale ztratila přibližně 98 % své hodnoty. Společnost v polovině srpna oznámila reverzní rozdělení akcií v poměru 1:40, aby se její akcie opět obchodovaly nad 1 USD, což je podmínka pro udržení jejího kótování na newyorské burze.
Ještě v září společnost tvrdila, že aktivně vyjednává o nových nájemních smlouvách a že je „zde, aby zůstala“. Podle dokumentů o cenných papírech měla společnost závazky z dlouhodobých pronájmů ve výši téměř 16 miliard dolarů.
Společnost WeWork pronajímá miliony metrů čtverečních kancelářských prostor na 777 místech po celém světě.
Zdroj: CNBC.COM