Search
Close this search box.

Spojené státy uvolnily 315 milionů dolarů na zlepšení přístupnosti čisté energie

Vesnické komunity a kmenové samosprávy, které nemají přístup k energeticky spolehlivým zdrojům, začnou čerpat více než 300 milionů dolarů na rozvoj čistých a cenově dostupných zdrojů energie, uvedlo ve středu americké ministerstvo energetiky.


Zákon o infrastruktuře, který v roce 2021 podepsal prezident Joe Biden, vyčlenil 300 milionů dolarů pro odlehlé komunity s méně než 10 000 obyvateli. 

Dalších 15 milionů dolarů bylo určeno na výběrové řízení, které jim má pomoci vybudovat kapacity pro nové energetické systémy.

Na základě tohoto prohlášení mohou nyní komunity žádat o finanční příspěvky z federálního rozpočtu v rozmezí od 5 do 10 milionů dolarů. 

„Ministerstvo energetiky zdvojnásobilo své úsilí o to, aby každý Američan, zejména na venkově a v odlehlých oblastech, mohl využívat výhody plynoucí z přechodu na čistou energii z hlediska veřejného zdraví a úspory nákladů,“ uvedla ve svém prohlášení ministryně energetiky Jennifer Granholmová.

Zhruba každý šestý Američan žije na venkově nebo v odlehlých oblastech, kde se kvůli vzdálenosti a nízké hustotě osídlení potýkají s vysokými výdaji za energie a nespolehlivostí energetických služeb.

Cílem financování je poskytnout těmto obcím vyhovující projekty na modernizaci přenosové a distribuční elektrické sítě, modernizaci stávajících zařízení na výrobu elektřiny a zlepšení energetické účinnosti.

Náměstek amerického ministra energetiky David Turk informoval o dostupnosti finančních prostředků na konferenci Aljašské federace domorodců Alaska Day Convention.

Finanční příspěvky budou distribuovány do devíti zeměpisných regionů, které se liší v přístupu k energii, počasí a klimatických podmínkách. 

Projekty musí obsahovat plány, které zajistí, že přínosy budou spravedlivě rozděleny mezi zasažené komunity.


Zdroj: Investing.com

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05