Search
Close this search box.

Samsung podle odhadů zaznamenal propad čtvrtletního zisku na osmileté minimum kvůli poklesu poptávky

Společnost Samsung v pátek oznámila, že její čtvrtletní zisk se propadl na osmileté minimum, neboť oslabení světové ekonomiky srazilo ceny paměťových čipů a utlumilo poptávku po elektronických zařízeních.


Podle analytiků se výnosy největšího světového výrobce paměťových čipů, chytrých telefonů a televizorů v aktuálním čtvrtletí opět smrsknou, a to poté, co Samsung oznámil, že jeho provozní zisk za období říjen-prosinec klesl o 69 % na 4,3 bilionu wonů (3,37 miliardy USD) z 13,87 bilionu wonů před rokem.

Jednalo se o nejnižší kvartální výsledek společnosti Samsung od roku 2014. Nedosáhl ani odhadu analytiků z Refinitiv SmartEstimate na úrovni 5,9 bilionu wonů, který se opírá o předpovědi analytického týmu, jež jsou konzistentně přesné.

„Všechny obchodní činnosti Samsungu prošly náročným obdobím, zejména segment čipů a mobilních telefonů,“ uvedl Lee Min-hee, analytik investiční skupiny BNK Investment & Securities.

Čtvrtletní tržby oproti stejnému období předchozího roku klesly o 9 % na 70 bilionů wonů, uvedl Samsung v předběžné zprávě o výsledcích.

Čtvrtá největší asijská společnost kótovaná na burze podle tržní hodnoty by měla zveřejnit detailní výsledky hospodaření koncem tohoto měsíce.

Rostoucí úrokové sazby a životní náklady utlumily poptávku po chytrých telefonech a dalších zařízeních, které Samsung vyrábí. A zároveň po polovodičích, které dodává svým konkurentům, včetně společnosti Apple.

„V oblasti výroby operačních pamětí byl pokles poptávky ve čtvrtém kvartále větší, než se očekávalo, neboť zákazníci přizpůsobovali výši svých rezerv v rámci snahy o finanční úspory,“  uvedl Samsung ve svém prohlášení.

Zisk mobilní divize se ve čtvrtém čtvrtletí zhoršil, jelikož prodej chytrých telefonů a tržby klesly v důsledku slabé poptávky způsobené makroekonomickými problémy, dodal Samsung.


Zdroj: investing.com

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00