Search
Close this search box.

Ropa zdražuje a zásoby v USA se ztenčují

Ve čtvrtek ceny ropy stouply, neboť údaje naznačily, že se zásoby ropy v USA redukují rychleji, než se předpokládalo. Přestože obavy z recese, které tento týden způsobily výrazné poklesy, zhoršily vyhlídky trhů s ropou. 


Stále více aktérů na trhu upozorňuje, že vysoká inflace v USA a rostoucí úrokové sazby by mohly v roce 2023 zapříčinit recesi, přičemž se očekává výrazné ochlazení hospodářského růstu oproti současným úrovním. 

To utlumilo sentiment vůči ropě, čímž se ceny posunuly na nejnižší úroveň. Úlevu však trhům přinesly údaje, podle kterých se zásoby v USA v uplynulém týdnu snížily výrazněji, než se očekávalo, což signalizuje částečné omezení dodávek ropy v blízké budoucnosti.

Mezitím Čína, největší světový dovozce ropy, tento týden oznámila zmírnění některých omezení souvisejících s kovidem, které by mělo podpořit celosvětovou poptávku po ropě. 

Země přehodnocuje svou přísnou politiku nulových daňových odvodů v souvislosti s vlnou nevídaných protestů ze strany veřejnosti a zhoršujícím se hospodářským růstem.

Výraznější nárůst zásob benzínu a destilačních olejů zvýšil znepokojení nad zpomalující se poptávkou spotřebitelů po pohonných hmotách, která je hlavním hybatelem spotřeby ropy v USA. 

Rostoucí úrokové sazby v letošním roce výrazně ovlivnily trhy s ropou a analytici upozorňují, že trvalý růst úvěrových nákladů by mohl v nadcházejících měsících dále snížit poptávku. 

Očekává se, že Fed na svém závěrečném prosincovém zasedání během příštího týdne zvýší sazby relativně mírnějším tempem. Centrální banka však upozornila, že sazby v USA by mohly dosáhnout vyššího maxima, než se původně očekávalo. 


Zdroj: investing.com

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05