Search
Close this search box.

Pražská burza oslabila jen mírně. Většina titulů zaznamenala nepatrný pohyb oběma směry

Na Pražské burze cenných papírů zavládl během pátečního obchodování klid. Zatímco New York a většina západoevropských burz zaznamenaly výrazný propad, Praha představovala pro investory poklidné vody.


K vůbec největšímu poklesu z evropských burz došlo v pátek ve Varšavě a Frankfurtu nad Mohanem. Varšava odepsala 2,73 a Frankfurt 2,48 procenta. Většina trhů v Evropě klesla o více než jedno procento. Pražská burza v tomto kontextu působila jako klidný rybník. Index PX totiž oslabil jen o 0,51 procenta, což bylo způsobeno jen velmi nepatrným pohybem kursu většiny obchodovaných titulů na trhu.

Nejvýrazněji se jedním či druhým směrem vydaly akcie Erste, Photon Energy a E4U. Akcie rakouského bankovního domu oslabily o 2,6 procenta, Photon Energy o 1,03 procenta, kdežto další z výrobců obnovitelné energie E4U zpevnil o 4,17 procenta.

Největší obchodní aktivitu zaznamenaly akcie Moneta Money Bank, kterých bylo zobchodováno bezmála půl milionu. V korunovém vyjádření byl největší obchodní objem vykázán na akciích Komerční banky, a to za více než 110 milionů korun. Celkový objem obchodů na akciovém parketu pražské burzy dosáhl něco přes 380 milionů korun.

Dá se očekávat, že Praha v novém týdnu bude do určité míry následovat negativní trend v USA, který se kvůli časovému posunu ještě nestihl v pátek naplno projevit. Akcie ve Spojených státech se ocitly pod výprodejním tlakem kvůli zatím nepříliš pozitivním čtvrtletním výsledkům veřejně obchodovaných společností. V tomto týdnu své kvartální reporty předloží technologické giganty jako Apple, Microsoft, Alphabet nebo Amazon.


-red-


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05