Search
Close this search box.

Platforma WhatsApp bude expandovat v Indii. Akcie společnosti Meta reagují růstem

Aplikace WhatsApp není pouhým komunikačním nástrojem, poskytuje také službu pro zprostředkování plateb. A právě díky ní bude nejspíše expandovat v Indii, kde WhatsApp uspěl ve schvalovacím řízení s tamním regulátorem.


Počet uživatelů platební služby aplikace WhatsApp by se mohl v Indii více než zdvojnásobit na celkových sto milionů. WhatsApp, který je součástí společnosti Meta (dříve známé pod názvem Facebook), získal podle agentury Reuters od indického regulátora povolení k další expanzi.

Zástupci platformy WhatsApp se již řadu let snažili přesvědčit indickou Národní korporaci pro platební systémy (NPCI – National Payments Corporation of India), že by neměly existovat stropy pro počet uživatelů, které může obsluhovat jediná aplikace. NPCI nyní WhatsAppu sdělila, že může zvýšit počet svých klientů ze současných 40 milionů na 100 milionů.

WhatsApp se svým platebním systémem vstoupil na indický trh teprve v roce 2020, a to po několika letech vyjednávání a úsilí o vyhovění všem indickým regulím, včetně pravidel pro nakládání s daty klientů a podobně. WhatsApp začal svou indickou anabázi s 20 miliony uživatelů, jejichž počet se do konce loňského listopadu zvýšil až na tehdy maximálně přípustných 40 milionů.

WhatsApp na indickém trhu soupeří s Google Pay, Paytm (za nímž stojí SoftBank a Ant Group) nebo PhonePe (patří americkému Walmartu).

Akcie společnosti Meta Platforms, pod jejíž křídla WhatsApp patří, na zprávu zareagovaly pozitivně, na počátku středečního obchodování posílily o téměř 1,8 procenta. V pozdějším průběhu obchodní seance část zisku odevzdaly, přesto si nakonec připsaly asi půlprocentní zisk.


Kalra,
Reuters


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05