Search
Close this search box.

Nejlepší akcie pro rok 2023. Které to jsou?

Podnikatel drží lupu, a hledá růstovou akcii. Koncept nejlepší akcie pro rok 2023
Zdroj: shutterstock.com

Historie prokázala, že výprodej na trhu je ideální dobou pro nákup kvalitních akciových titulů. Hledáte zrovna ty nejlepší akcie pro rok 2023? Tak čtěte bedlivě dál!


V dobách, kdy se akciím nedaří, se přesto najdou světlé výjimky, které dokážou navzdory nesnázím profitovat.

Mezi nejlepší akcie pro rok 2023 patří zejména: Adobe, Markel, Take Two Interactive Software, Vertex Pharmaceuticals a Boston Beer.

Neumíme sice odhadnout, jaké budou výsledky hospodaření za týden nebo za měsíc, ale jsme pevně přesvědčeni, že akcie těchto firem v následujících třech letech výrazně předčí trh.


Adobe

S tržní kapitalizací 300 miliard dolarů je Adobe jedna z největších softwarových společností na světě. Jeho software je základním pilířem, bez kterého by se kreativní profesionálové neobešli.

Unikátní cloudová platforma společnosti Adobe poskytuje veškeré služby včetně marketingu, automatizační procesy a prediktivní analýzu dat. 

Generální ředitel Shantanu Narayen věří, že digitální transformace posílí finanční výkonnost společnosti Adobe. Není pochyb o tom, že to bude běh na dlouhou trať.


Markel 

Firma, která se svým podnikáním a stylem podobá společnosti Berkshire Hathaway, se často označuje jako „baby Berkshire“.

Markel je pojišťovací koncern, který část svého volného kapitálu investuje do akcií a nákupu atraktivních podniků.

Markel se od Berkshire Hathaway liší pouze tím, že se jedná o firmu s relativně nízkou tržní kapitalizací ve výši 16,5 miliardy dolarů.

To jí dává více flexibility v tom, co může kupovat, a nabízí svým akcionářům stabilní výnosy, které pravidelně překonávají výkonnost trhu.


Take Two Interactive 

Pravděpodobně netušíte, že právě studio Take Two Interactive je producentem jedné z nejslavnějších videoher všech dob – Grand Theft Auto (GTA).

Od vydání pátého dílu uplynuly pouhé tři dny a tržby dosáhly částky 1 miliardy dolarů. To je pětkrát více než konkurenční videohra Avatar.

Od roku 2012 se tržby navýšily o 308 %. Ve srovnání s konkurenty, jako je Activision Blizzard (70 %) a Electronic Arts (36 %), se jedná o enormní růst.


Vertex Pharmaceuticals 

Společnosti Vertex se podařilo dosáhnout tržní kapitalizace ve výši 48 miliard dolarů při ročních tržbách na úrovni 6,7 miliardy dolarů.

Vertex má čtyři schválené přípravky určené k léčbě cystické fibrózy a zhruba polovina z 83 000 pacientů pochází z USA, Evropy, Austrálie a Kanady.

Vedení firmy doufá, že pokud se tyto léky podaří úspěšně uvést na trh, bude možné léčit dalších 30 000 pacientů.


Boston Beer 

Sektor alkoholických nápojů zažívá divokou jízdu. Chutě amerických spotřebitelů se v průběhu let posunuly jiným směrem, přičemž mezi oblíbené druhy stále patří víno, whisky, cidery a klasické pivo.

Boston Beer dokázal uspět, a to bez ohledu na to, co bylo zrovna v kurzu. Pro akcionáře to však byla spanilá jízda směrem nahoru a dolů. Akcie společnosti Boston Beer se za posledních 20 let třikrát propadly až o 60 %.


Zdroj: The Motley Fool

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00