Search
Close this search box.

Na které akcie sází Warren Buffett v roce 2023? 

Warren Buffett inspiruje investory již desítky let, a to jak během býčích, tak i medvědích trhů. Proč tomu tak je? V průběhu 56 let dokázal vést Berkshire Hathaway ke každoročnímu růstu o 20 %.


Buffett nám dokazuje, že nemusíte nutně dosahovat vítězství každý rok, abyste dosáhli dlouhodobého investičního úspěchu. 

To je také důvod, proč je skvělým nápadem začít rok 2023 jako Buffett. Mezi jeho letošní favority patří společnosti jako je  Amazon a McKesson. 


Amazon 

V loňském roce Amazon investorům nedopřál zrovna moc důvodů k radosti. Tato e-commerce hvězda se potýkala s inflací, a stejně tak i její zákazníci. 

To se podepsalo na výnosech. Amazon vykazoval kvartál po kvartálu pokles provozních výnosů a cash flow.

Nicméně i tak byste si měli zakoupit jeho akcie. Za prvé, makroekonomické potíže jsou jen dočasné. Období rostoucí inflace a hospodářských potíží netrvá nikdy věčně.

Společnost Amazon má dostatek síly na to, aby překonala náročné období. Důležitým faktem je, že tržby stále rostou a  jeho cloudová jednotka Amazon Web Services (AWS) nadále vykazuje dvouciferný růst tržeb.

Amazon zároveň podniká další kroky, které by mu měly pomoci nabrat tempo, jakmile se situace zlepší. Například zdokonaluje svou skladbu nákladů a investuje do rychle se rozvíjející oblasti výpočetních služeb v cloudu.

Dnes se akcie Amazonu obchodují za 1,7násobek tržeb, což je nejnižší hodnota od roku 2015. Jedná se o skvělou příležitost k nákupu jeho akcií, které by mohly časem vygenerovat významné zisky.


McKesson

Společnost McKesson v loňském roce překonala výkonnost celého trhu. Nicméně ještě není pozdě na nákup této solidní akcie. 

I po loňském nárůstu o 50 % se tato zdravotnická firma obchoduje pouze na úrovni 15násobku odhadovaného budoucího zisku.

Je spousta důvodů, proč se McKesson zamlouvá právě Buffetovi. Zaprvé, společnost zajišťuje zdravotní péči bez většího rizika potenciálního neúspěchu během vývoje produktu. 

Je tomu tak proto, že společnost nevyvíjí produkty, ale distribuuje je a nabízí své služby farmaceutickým a biotechnologickým aktérům.

McKesson nedávno učinil několik kroků ve prospěch dalšího růstu. Společnost ukončila své aktivity v Evropě a posiluje svou přítomnost v oblastech onkologie a služeb pro biofarmacii. 

Nedávno spojila síly s firmou HCA Healthcare, aby tak usnadnila pacientům a lékařům přístup k onkologickým klinickým studiím.

V prvních šesti měsících letošního fiskálního roku vyplatila akcionářům ve formě dividend částku ve výši 139 milionů dolarů.

Společnost McKesson se možná z dnešní úrovně hned tak nezvedne, ale vzhledem k jejím růstovým vyhlídkám, bezpečnému profilu a potenciálu nabízet pasivní příjem je to stále výhodná koupě. 

Díky všem těmto aspektům je zřejmé, že McKesson bude v průběhu času dále posilovat. A to je skvělá zpráva pro dlouhodobé investory, včetně samotného Warrena Buffetta


Zdroj: The Motley Fool 

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Jak by mohla umělá inteligence změnit způsob, jakým kupujete nebo prodáváte svůj další dům

23. 5. 2024

|

2:55

Akcie Live Nation klesají na základě zpráv, že americký ministerstvo spravedlnosti se pokusí o její rozdělení kvůli antimonopolnímu procesu

23. 5. 2024

|

1:23

Sněmovna reprezentantů schválila historický zákon o kryptoměnách. Proč je to „obrovský krok vpřed“.

23. 5. 2024

|

0:29

DuPont je nejnovější průmyslový gigant, který se rozděluje na několik veřejných společností

23. 5. 2024

|

0:07

Akcie Moderny a jiných vakcín rostou, poté co USA a Austrálie hlásí nové případy ptačí chřipky.

22. 5. 2024

|

23:32

Nvidia ohlašuje rozdělení akcií a překračuje očekávání trhu svými tržbami

22. 5. 2024

|

22:32

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00