Search
Close this search box.

Kapitáni kryptoměnového byznysu žádají Evropskou unii o zmírnění chystané regulace

Více než 40 zástupců kryptoměnového byznysu vyzvalo Evropskou unii, aby po společnostech zabývajících se kryptoměnovými transakcemi nevyžadovala shromažďování informací o tom, kdo za obchody s kryptoměnami stojí.


Zástupci významných kryptoměnových firem adresovali dopis ministrům financí všech 27 členských zemí Evropské unie, ve kterém žádají, aby se z připravovaného regulatorního rámce vypustila ustanovení, která by kryptoměnám de facto odebrala status decentralizovaného platebního systému.

Evropská unie by neměla jít nad rámec pravidel, která již platí v rámci regulace označované jako FATF (Financial Action Task Force). FATF totiž již standardy potřebné pro boj s praním špinavých peněz obsahuje. Kryptoměnový byznys tak reaguje na nedávné hlasování europoslanců, kteří přijali nové standardy pro regulaci kryptoměn.

Podle těchto pravidle by obchodníci s kryptoměnami museli sbírat informace o subjektech, které transfery digitální měny provádějí. To by znamenalo, že by bylo mnohem snazší identifikovat lidi nebo firmy, jež kryptoměnové transakce provádějí a současně tak v případě nutnosti zmrazit jejich digitální aktiva. Pravidla by se měla vztahovat na převody, jejichž objem dosahuje už tisíc eur.

Proti unijním pravidlům protestuje například šéf právního oddělení kryptoměnové burzy Coinbase Paul Grewal. Podle něho to nejsou kryptoměny, nýbrž hotovost, která je nejpopulárnějším způsobem, jak skrývat finanční kriminalitu.


Howcroft, Reuters
Jones, Wilson, Reuters


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00