Search
Close this search box.

Hongkong hodlá navázat na zašlou slávu a chce být znovu kryptoměnovým hubem

Přestože Hongkong má za sebou poměrně bouřlivé období, kdy se jeho obyvatelstvo nehodlalo smířit s potíráním svobod ze strany Číny, nyní chce obnovit zašlou slávu v oblasti, kde svoboda hraje poměrně důležitou roli. A to v kryptoměnách.

Zástupci hongkongské vlády během otevření veletrhu Hong Kong FinTech Week oznámili, že město má ambici stát se kryptoměnovým hubem.

Vláda uvedla, že povede rozhovory se zástupci drobných investorů o možnostech investovat do kryptoměnových aktiv prostřednictvím licencovaných platforem. Například také do kryptoměnových ETF fondů.

Oznámení záměru stát se znovu kyptoměnovým hubem může působit poněkud ironicky. Hongkong jím totiž už v poměrně nedávné minulosti byl.

Jenže na město negativně dopadla politika ze strany Číny. Čína totiž zakázala působení firmám, které kryptoměnové investice či služby nabízejí.

Investoři se tak zalekli, že by něco podobného hrozilo také v Hongkongu, přestože oficiálně platil princip „jedna země, dva systémy“. A těžiště krpytoměnového obchodování se přesunulo do Singaupuru.

Hongkongské úřady však jsou připraveny udělovat licence kryptoměnovým službám a platformám. Příslušná legislativa vstoupí v platnost v březnu 2023 a žadatelé o licenci budou mít devítiměsíční odklad.

To znamená, že stoprocentní vymáhán splnění licenčních podmínek nastane až v prosinci příštího roku. Experti varují, že licenční systém vytvoří málo konkurenční prostředí na hongkongském kryptoměnovém trhu, což nepovede k jeho efektivnímu fungování.


Zdroj: Lavender Au, CoinDesk.com

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05