Search
Close this search box.

Dolar posiluje vůči japonskému jenu, neboť obavy ohledně bankovního sektoru se zmírňují

Dolar v pondělí vůči japonskému jenu posílil na pětidenní maximum, neboť snaha úřadů uklidnit obavy z globálního bankovního systému napomohla uklidnit nervozitu u investorů.


Americký dolar se však pohyboval v úzkém rozmezí vůči drtivé většině významných měn, jelikož se zdálo, že investoři se zdráhají uzavírat velké obchody. 

Investoři se snaží získat jasno ohledně dopadů nedávného krachu dvou amerických bank a záchraně skupiny Credit Suisse.

„Vypadá to, že trh je vyčerpaný, noční intervaly jsou velmi těsné a objemy velmi nevýrazné,“ uvedl Brad Bechtel, vedoucí oddělení FX ve společnosti Jefferies.

„Tento týden je harmonogram o něco volnější než v uplynulých dnech a o víkendu se nevyskytly žádné mimořádné události, které by všechny zdržovaly, a tak zahajujeme v klidném režimu,“ dodal Bechtel.

Světové akcie bankovních společností, které byly tento měsíc otřeseny náhlým kolapsem Silicon Valley Bank a Signature Bank, si v pondělí lehce oddechly. 

Nicméně federální úřad pro pojištění vkladů (Federal Deposit Insurance Corporation) uvedl, že First Citizens BancShares Inc. odkoupí všechny akcie banky Silicon Valley Bank. 

Zmírňující se obavy pomohly dolaru posílit o 0,77 % na 131,75 jenu a zvrátit tak část svých nedávných ztrát vůči japonské měně. 

Kurz eura se zvýšil o 0,3 % na 1,0794 USD poté, co pondělní údaje prokázaly, že německá podnikatelská morálka se v březnu nečekaně zlepšila, a to navzdory otřesům v bankovním sektoru.

„Kurz amerického dolaru je proměnlivý a v krátkodobém horizontu může pokračovat v kolísání,“ uvedl Shaun Osborne, hlavní měnový stratég Scotiabank.

Fed ve středu podle očekávání navýšil úrokové sazby o 25 bazických bodů, ale kvůli otřesům v bankovním sektoru zaujal opatrný postoj. Předseda Jerome Powell si však ponechal otevřené dveře pro případné další zvýšení sazeb.


Zdroj: Tradingview.com

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05