Search
Close this search box.

Brazilský reál a mexické peso posilují. Latinskoamerické akcie následují vzestup Wall Streetu 

Brazilský reál a mexické peso v pondělí posílily vůči slabšímu dolaru. Regionální akciové indexy kopírovaly růst Wall Streetu. Investory překvapil zvrat ve finančním plánu Spojeného království, který v minulých týdnech vyvolal na trzích rozruch. 


Měnový pár USD/BRL si vůči dolaru připsal 0,6 %, zatímco peso USD/MXN přidalo 0,3 %. Širší index latinskoamerických měn se propadl o 0,1 %. 

„V některých latinskoamerických zemích, zejména v Brazílii, jsou bilance slušné, mají přebytky na běžných účtech. Patří k nejlepším lokalitám, kam se v rámci rozvíjejících se zemí ukrýt, neboť si drží svou pozici vůči dolaru více než ostatní,“ uvedla Rachel Ziembová, zakladatelka společnosti Ziemba Insights. 

„V konečném kontextu se však stále jedná o prostředí, ve kterém bude s ohledem na další zvýšení úrokových sazeb ze strany Fedu pro rozvíjející se trhy a riziková aktiva obtížné udržet si pevnou půdu pod nohama.“ 

„Otázkou je, zda by takováto nepříznivá ekonomická zjištění mohla zvrátit rovnováhu rizik v neprospěch současného prezidenta (Jaira Bolsonara) v ostře sledovaných prezidentských volbách,“ uvedla ve své poznámce Natalia Gurushina, ekonomka společnosti VanEck pro region EM (rozvojové trhy).“  

Analytici odhadují, že agresivní zpřísňování měnové politiky s cílem zkrotit inflaci by mělo mít dopad na aktivitu ve druhé polovině roku a zastínit dopady zvýšených veřejných výdajů provedených Bolsonarovou vládou. 

Bývalý prezident Luiz Inacio Lula da Silva vede před druhým kolem voleb nad pravicovým Bolsonarem s podporou 48,1 % voličů oproti 41,8 % u současného prezidenta. 

„Co se týče druhého kola, myslíme si, že Lula pravděpodobně zvítězí. Po volbách se však obáváme volatility měnových kurzů“, dodal Brendan McKenna, mezinárodní ekonom a devizový stratég společnosti Wells Fargo Securities. 

„Domníváme se tedy, že znehodnocení brazilské měny bude z velké části způsobeno spíše Fedem než lokální politikou.“ 

Celkově index latinskoamerických akcií posílil o 1,5 % a následoval rallye na Wall Street poté, co nový britský ministr financí zrušil podstatnou část vládního „mini rozpočtu“. 


Zdroj: tradingview.com  

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05