Nejvýznamnější globální akciové trhy se během úterního obchodování vydaly doslova všemi směry. Zatímco burzy v Asii rostly i klesaly, Evropa se (až na pár výjimek) mohla pochlubit mírným růstem. Naproti tomu Spojené státy zakončily obchodní den poměrně hluboko v minusu. Nejvíce ztrácely technologické tituly.
Šanghajská burza během úterního obchodování výrazně posílila, když její hlavní index zpevnil o 1,36 procenta. V kladném teritoriu skončila také burza v Tokiu, byť její index Nikkei vyrostl jen o 0,02 procenta. Naproti tomu hongkongská burza měřeno indexem Hang Seng odepsala 0,12 procenta.
Burza v Šanghaji zareagovala na oznámení čínské centrální banky, že snižuje procento povinných rezerv zahraničních měn, které čínské finanční instituce musí držet. People´s Bank of China tímto opatřením sleduje zvýšení úvěrové aktivity čínských bank ve snaze podpořit hospodářský růst nejlidnatější země světa.
Evropské akcie v úterý převážně vyrovnávaly pondělní ztráty. Frankfurtskému indexu DAX pomohly především akcie automobilek. Frankfurtská burza nakonec zpevnila o 0,87 procenta, což bylo suverénně nejvíce v celém regionu. Panevropský index Stoxx 600 přidal 0,24 procenta. V červených číslech skončila burza v Madridu, která naopak čtvrt procenta odepsala.
Úterní obchodování ve Spojených státech se neslo ve znamení poklesu všech významných indexů. Nejvíce ztrácel technologický Nasdaq, a to tři čtvrtě procenta. O něco mírnější pokles zaznamenal Dow Jones Industrial Average, který odepsal přes půl procenta. Nejmenší ztrátu (0,41 procenta) utrpěl hlavní index newyorské burzy S&P 500.
Sanyal, Jain
Marketwatch.com