Search
Close this search box.

Akcie AMC: Přežije období prázdnin?

Na chytrém telefonu zobrazují informace o akciích společnosti AMC Entertainment Holdings, akcie AMC
Zdroj: shutterstock.com

Letní filmová sezóna, kterou skvěle odstartoval snímek Top Gun Maverick, v uplynulých týdnech poněkud ztratil na síle. Akcie AMC zřejmě oslabí. Tržby z prodejů vstupenek, které americká kina utržila před čtrnácti dny, dosáhly 65,4 milionu dolarů, což byl nejhorší možný zisk koncem února.


Tím však oživení společnosti AMC Entertainment Holdings (AMC) nekončí. Jedná se o normální cyklus během letních prázdnin.

V době, kdy se studenti v jednotlivých částech USA vracejí opět do školy, si Hollywood dává oddech, pokud jde o uvedení nových prestižních filmů do kinosálů.

Tržby se minulý víkend vyšplhaly na 78,9 milionu dolarů, ale přesto se jednalo o druhý nejhorší víkend z hlediska objemu prodaných vstupenek. Akcie AMC právě nabírají druhý dech.


Hollywood si dává oddech 

Situace by mohla být v blízké budoucnosti nestálá. Společnost Warner Bros. Discovery (WBD) odsouvá premiéry některých očekávaných filmů z produkce DC Comics.

Například film Shazam! Fury of the Gods se přesouvá z letošních prázdnin na březen následujícího roku. Zatímco Aquaman and the Lost City se přesouvá z března 2023 na prosinec 2023. 

Warner Bros. Discovery je naštěstí výjimkou, nikoli pravidlem. Filmová studia si všimla, jak dobře se filmům v některých atraktivních žánrech daří na stříbrném plátně.

Hollywoodští obři, kteří dříve nechávali provozovatele multiplexů hladovět, aby mohli živit své prémiové streamovací služby, se nyní vracejí k tomu, že provozovatelům kin umožňují přednostní přístup k potenciálním kasovním trhákům.  

Romantické filmy, nezávislé projekty a komedie mohou stále dodávat přímo na své přidružené digitální platformy, ale většina superhrdinských, hororových, akčních a rodinných animovaných projektů budou mít exkluzivní promítací časy.

Je to především otázka kvality obsahu, a navíc se filmový průmysl stále vzpamatovává z produkčních prodlev a výpadků, kterými prošel v raných fázích pandemie. Hollywood přiškrtil kohoutek s premiérami, tj. nové filmy se nyní dostávají do kin jen zřídka. 


Akcie AMC čeká oživení

Nelze předpokládat, že ostatní studia budou následovat kroky společnosti Warner Bros. Discovery. Vědí, že adekvátní filmy přilákají davy diváků.

AMC tuto situaci zřejmě zvládne. Ve druhém kvartále se dostala do kladných čísel ohledně upraveného zisku (EBITDA).

AMC se podařilo přesvědčit diváky, aby utráceli více peněz za občerstvení a nápoje. Poté, co vylepšila své procesy objednávání na mobilních zařízeních, aktualizovala nabídku jídel a nápojů.

Posléze zjistila, že zákazníci v přepočtu na jednoho diváka utrácejí o 32 % více než tomu bylo v roce 2019.  

Příznivé růstové katalyzátory se tak brzy nedostaví, ale ve čtvrtém kvartále by mělo dojít k oživení. Sezóna letních blockbusterů sice skončila o něco dříve, ale budoucnost multiplexů je přesto světlá. 


Zdroj: The Motley Fool

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00