Search
Close this search box.

3 růstové akcie, které vám v zpříjemní život

Ruka ženy držící konev a zalévá malý strom, který vypadá jako rostoucí graf. Koncept růstové akcie.
Zdroj: shutterstock.cz

Panika a obavy způsobily pokles akcií významných společností. Index S&P 500, který reflektuje výkonnost americké ekonomiky, od začátku letošního roku ztratil kolem 20 %. Další růstové akcie dopadly ještě daleko hůře. Zdá se, že medvěd stále hladoví.


Tržní propady jsou běžným jevem a mohou být předpokladem výrazných výnosů v dlouhodobém horizontu. Mezi ně patří například růstové akcie RH (RH), Roku (ROKU) a Dollar General (DG), které mají pozitivní vyhlídky na budoucí růst, a zároveň by mohly v následující dekádě překonat výkonnost trhu.  


RH – růstová akcie a luxusní jachty

Společnost RH (dříve známá jako Restoration Hardware) je známá jako prémiová značka nábytkářského vybavení, ale pod vedením generálního ředitele Garyho Friedmana se pomalu mění na lifestylový brand. 

Vedení společnosti investovalo do dalších potenciálních projektů, jako je plánovaná expanze na severoamerický hotelový trh v hodnotě 200 miliard dolarů. RH také připravuje do provozu své luxusní jachty RH Residences a chystá se otevřít další nábytkářské prodejny po celém světě.   

Trh jej vnímá jako retailového prodejce nábytku, který se dokáže vypořádat s recesí. Tržby společnosti RH za posledních deset let více než ztrojnásobily, a její postupná transformace na lifestylovou značku naznačuje, že trh firmu výrazně podhodnocuje.  


Roku – digitalizace a streaming

Roku je další růstová akcie, která v uplynulém roce výrazně oslabila. Nicméně společnost Roku si ve světě streamingu dokázala obhájit svou pozici.

Roku a její závislost na reklamě je hlavním příčinou propadu. Je to však velmi zkreslující hodnocení celkové hodnoty společnosti.

Tradiční reklamní segment v hodnotě 60 miliard dolarů se nakonec přesune na digitální platformy. Díky své dominantní pozici na trhu je Roku v ideální pozici na to, aby získala podstatně větší podíl.  


Dollar General  – expanze a stabilní dividenda

Pokud hledáte růstovou akcii, která je méně volatilní a dokáže generovat lepší výnosy než samotný trh, sáhněte po akciích Dollar General. Její akcie od začátku roku překonala trh a investorům zajistila výnos ve výši 5 %.  

Dollar General už desítky let prodává produkty každodenní potřeby. A v době vysoké inflace spotřebitelé upřednostňují nákupy u tohoto řetězce.

Řetězec Dollar General však není zcela imunní vůči negativním ekonomickým jevům. Tržby v prodejnách za první kvartál mírně klesly, a to především v důsledku útlumu tržeb u kategorií produktů, které nejsou konzumního charakteru.  

Jeho konkurenční výhoda souvisí s vysokým počtem poboček (celkem 18 000), díky čemuž se prodejny Dollar General nacházejí v blízkosti od 75 % obyvatel USA. Řetězec rovněž spatřuje příležitost k expanzi. V minulém čtvrtletí dokončil výstavbu 800 nových developerských projektů.   

Díky dividendovému výnosu na úrovni 0,9 % obdrží investoři navíc za držbu akcií určitou peněžní hotovost. Společnosti nabízí jak růst, tak i stabilní dividendový výnos.


Zdroj: fool.com

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Jak by mohla umělá inteligence změnit způsob, jakým kupujete nebo prodáváte svůj další dům

23. 5. 2024

|

2:55

Akcie Live Nation klesají na základě zpráv, že americký ministerstvo spravedlnosti se pokusí o její rozdělení kvůli antimonopolnímu procesu

23. 5. 2024

|

1:23

Sněmovna reprezentantů schválila historický zákon o kryptoměnách. Proč je to „obrovský krok vpřed“.

23. 5. 2024

|

0:29

DuPont je nejnovější průmyslový gigant, který se rozděluje na několik veřejných společností

23. 5. 2024

|

0:07

Akcie Moderny a jiných vakcín rostou, poté co USA a Austrálie hlásí nové případy ptačí chřipky.

22. 5. 2024

|

23:32

Nvidia ohlašuje rozdělení akcií a překračuje očekávání trhu svými tržbami

22. 5. 2024

|

22:32

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00